Të gjitha lajmet

GRUPI C: DANIMARKA - FRANCA

Pa gola për herë të parë

Foto: fifa.com

Pa gola për herë të parë

26 Qershor, 2018 @16:57

Danimarka
Franca
Danimarka 0 : 0 Franca

Luzhniki Arena (Moscow)

Me disa lojtarë që pushuan për shkak të dy fitoreve në dy ndeshjet e para, Franca sot zhvilloi një paraqitje ‘të zbehtë’ ndaj Danimarkës, e cila gjithashtu nuk tregoi diçka dhe takimi u mbyll me rezultat të bardhë.

Ky rezultat bën që të dyja skuadrat të kalojnë në fazën tjetër, ndërsa nga ky grup eliminohen Australia dhe Peru.

ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018

Përndryshe, kjo është hera e parë në këtë botëror që ndeshja përfundon pa gola.

GRUPI C: AUSTRALIA - PERU

Fitore pa vlerë për Perunë

Foto: fifa.com

26 Qershor, 2018 @16:48

Pas 2 humbjeve në 2 ndeshjet e para, përfaqësuesja e Perusë...

11-SHET

Formacionet: Santa Coloma - Drita

BOROZANI/ Arkiv

26 Qershor, 2018 @15:33

Janë publikuar formacionet startuese të Santa Colomas dhe të...

MESFUSHORI BELG

Nainggolan zyrtarisht te Interi

26 Qershor, 2018 @15:30

Lojtari belg deri tash i Romës, Radja Nainggolan, sot zyrtarisht u...

CHAMPIONS LEAGUE

Debutim i Dritës në Ligën e Kampionëve

26 Qershor, 2018 @14:04

Me fillim nga ora 17:00, sot skuadra e Dritës do të luajë ndaj...

11-SHET

Formacionet: Australia - Peru

26 Qershor, 2018 @13:49

Janë publikuar formacionet startuese të Australisë dhe të Perus....

11-SHET

Formacionet: Danimarka - Franca

26 Qershor, 2018 @13:44

Janë publikuar formacionet startuese të Danimarkës dhe të...

NISEN

Prishtina prej Tirane në Londër, pastaj Gjibraltar

Pamje nga seanca e fundit stërvitore e Prishtinës/ Foto: prishtinafc.com

26 Qershor, 2018 @10:43

Skuadra e Prishtinës do të fluturojë përgjatë gjithë Evropës...

ARGJENTINASI

Pastore te Roma

26 Qershor, 2018 @10:03

Futbollisti argjentinas Javier Pastore, ka ateruar në Itali, për...

DITARI RUS (11)

Deri ku do të shkojnë?

Fotot: FIFA/fb

26 Qershor, 2018 @9:50

Me futjen e garës në fazën finale, kanë nisur të ngritën edhe...

GRUPI C: AUSTRALIA - PERU

Fitore pa vlerë për Perunë

Foto: fifa.com

26 Qershor, 2018 @16:48

Pas 2 humbjeve në 2 ndeshjet e para, përfaqësuesja e Perusë...

11-SHET

Formacionet: Australia - Peru

26 Qershor, 2018 @13:49

Janë publikuar formacionet startuese të Australisë dhe të Perus....

11-SHET

Formacionet: Danimarka - Franca

26 Qershor, 2018 @13:44

Janë publikuar formacionet startuese të Danimarkës dhe të...

DITARI RUS (11)

Deri ku do të shkojnë?

Fotot: FIFA/fb

26 Qershor, 2018 @9:50

Me futjen e garës në fazën finale, kanë nisur të ngritën edhe...

GRUPI B: IRANI-PORTUGALIA

Ronaldo dhe Irani përfshihen në VAR, para se portugezët të kualifikohen

25 Qershor, 2018 @21:17

VAR-i dhe referi kryesor i ndeshjes, Enrique Caceres, kanë marrë...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018