Të gjitha lajmet

STADIUMI I PRISHTINËS

Pa Qeveri, stadiumi s’bëhet. FFK s’rrezikon, ndeshjet në Shkodër

Loro Boriçi, mbetet shtëpi e Kosovës deri në fund të kualifikimeve për Rusia 2018

Pa Qeveri, stadiumi s’bëhet. FFK s’rrezikon, ndeshjet në Shkodër

8 Korrik, 2017 @15:13

Për shkak se punët në stadiumin e Prishtinës, nuk po shkojnë në ritmin e duhur dhe nevojitet edhe një miratim nga shteti për shumën shtesë të të hollave, e Qeveria e re ende nuk është konstituuar, FFK ka vendosur që të mos rrezikojë dhe ka paraqitur edhe ndeshjet e radhës të Kosovës të luhen në “Loro Boriçi” të Shkodrës.

Shkurt, kjo është ajo që ka raportuar Koha ditore në numrin e saj të sotëm, duke cituar edhe sekretarin gjeneral të FFK-së, Eroll Salihu.

Shiko: TABELAT DREJT RUSIA 2018

Rinovimi i stadiumit nuk do të përfundojë në muajin gusht, siç u planifikua. Për më tepër, do të duhen edhe 4 milionë euro tjera për përfundimin e punimeve sipas kërkesës së UEFA-së. E këto para, nuk do të mund të ndahen nga shteti pa u formuar Qeveria e re.

Kosova ka edhe 4 ndeshje për t’i zhvilluar në ciklin kualifikues për Botërorin Rusia 2018, ndërsa prej tyre, 2 janë si vendas. Me 5 shtator Kosova pret Finlandën, ndërsa më 6 tetor, Ukrainën.

ZYRTARE

Fatih Karahoda kalon te Gjilani

BOROZANI/ Arian Paçarizi

7 Korrik, 2017 @22:05

Sulmuesi i deritashëm i Besës, Fatih Karahoda, arriti marrëveshje...

ZYRTARE

Enis Zabërxha transferohet te Drenica

7 Korrik, 2017 @21:53

Ish-futbollisti i Trepçës dhe i shumë skuadrave në Kosovë, Enis...

ARSENAL

Mertesacker vitin tjetër me detyrë të re

7 Korrik, 2017 @15:03

Lojtari gjerman i Arsenalit, Per Mertesacker, që nga viti tjetër do...

ÇLIRIM RAMADANI

Talenti i Hajvalisë, te Llapi

7 Korrik, 2017 @14:52

Futbollisti i ri dhe i talentuar, Çlirim Ramadani, që stinorin e...

HAMMERS

Bilic refuzon Iheanachon

7 Korrik, 2017 @14:36

Trajneri kroat i West Ham Unitedit, Slaven Bilic, ka refuzuar...

ARTIM POLLOZHANI

Pollozhani te Flamurtari

7 Korrik, 2017 @14:07

Skuadra e Flamurtarit, që po drejtohet aktualisht nga trajneri i...

EKIPET KOSOVARE

4 ndeshje, 4 disfata në debutim te garat e UEFA-së

Pamje nga Prishtina-Norrkoping/ Foto: prishtinafc.com

7 Korrik, 2017 @13:39

Ekipet kosovare debutuan në arënën ndërkombëtare këtë vit....

LEGJENDA E KLUBIT

Boban: Milan s’më bind

7 Korrik, 2017 @13:03

Ish ylli i ekipit të Milanit nga vitet e 90-ta të shekullit të...

TURQI

Trabzon zyrtarizon lojtarin e Milanit

7 Korrik, 2017 @12:57

Skuadra turke, Trabzonspor, ka arritur marrëveshje me lojtarin...

FISNIK PAPUQI

Papuqi lë Besën për Gjilanin

Fisnik Papuqi, me fanellë të Besës në stinorin e kaluar/ BOROZANI/ A. P.

7 Korrik, 2017 @12:45

Mbrojtësi i dalluar dhe me përvojë i Besës së Pejës, Fisnik...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018