Të gjitha lajmet

MONEY MONEY MONEY

Milionerët brazilian dhe ndjekësit

Foto: FIFA/fb

Milionerët brazilian dhe ndjekësit

11 Qershor, 2018 @14:40

Brazilianët paguhen më së miri. Ndoshta këtu ndikojnë Neymar dhe Philippe Coutinho. Por, nuk mund të lihen anash as lojtarët tjerë.

Mesatarja e pagave të futbollistëve sipas reprezentacioneve është një statistikë e re e botuar, ndërsa 23-shja braziliane në Botëror ka mesatren prej 6.55 milionë euro për sezon.

ORARI DHE GRUPET / RUSIA 2018

Pas brazilianëve më të paguarit janë spanjollët. Mesatarja e 23-shes spanjolle që marrin nga ekipet ku luajnë ata është 6.18 milionë euro për sezon.

Pasojnë Belgjika, Franca, Argjentina dhe Gjermania, derisa Anglia është e shtata, para Portugalisë, që me Cristiano Ronaldon ka ngritur mesataren.

Janë 10 përfaqësuese në Botëror që kanë mesatare nën 1 milionë euro për stinor, ndërsa më së pagu të paguar janë debutuesit e Panamsë, që mesataren e rrogës vjetore e kanë 170 mijë euro.Pagat mesatare të futbollistëve sipas kombëtareve:

Brazili 6.55 milionë
Spanja 6.18 milionë
Belgjika 5.90 milionë
Franca 5.89 milionë
Argjentina 5.70 milionë
Gjermania 5.50 milionë
Anglia 4.73 milionë
Portugalia 4.16 milionë
Kroacia 2.92 milionë
Uruguaji 2.79 milionë
Kolumbia 2.14 milionë
Polonia 1.91 milionë
Senegali 1.89 milionë
Serbia 1.83 milionë
Zvicra 1.81 milionë
Meksika 1.77 milionë
Rusia 1.58 milionë
Nigeria 1.56 milionë
Suedia 1.44 milionë
Danimarka 1.38 milionë
Maroko 1.25 milionë
Japonia 1.16 milionë
Egjipti 960 mijë
Islanda 840 mijë
Arabia Saudite 760 mijë
Australia 730 mijë
Korea Jugore 720 mijë
Kosta Rika 710 mijë
Peru 630 mijë
Tunizia 500 mijë
Irani 410 mijë
Panama 170 mijë

DUO E RE?

Messi kërkon Griezmannin në skuadër

Foto: REUTERS

11 Qershor, 2018 @14:12

Super ylli argjentinas, Lionel Messi, është duke kërkuar titullin...

ZYRTARE

Vieira trajner në elitën franceze

11 Qershor, 2018 @13:35

Mesfushori i dikurshëm i Arsenalit, Patrick Vieira, që së fundi...

NË DURRËS

Teuta në përgatitje, synon dy lojtarë të Lirisë

BOROZANI/ D. S.

11 Qershor, 2018 @13:30

Me kalimin e trajnerit të Lirisë nga stinori i kaluar, Bledi...

ETRIT BERISHA

Edhe një Berishë te Samp?

BOROZANI/ L. D.

11 Qershor, 2018 @13:20

Pas përfoljes për kalim të mesfushorit të Kosovës, Valon Berisha...

ANDRE VILLAS-BOAS

Portugezi në Real Madrid?!

11 Qershor, 2018 @12:33

E përditshmja sportive madrilene, Marca, ka dalë me një shkrim sot...

CARIOCA

Prej përkundjes te telefonata

10 Qershor, 2018 @18:23

Dikur Brazili festonte golat në Kampionat Botëror duke përkundur...

NË POZHARAN

Vllaznia konfirmon trajnerin pas rënies

Foto: KFVllaznia/ fb/ VideoArberi

11 Qershor, 2018 @11:21

Pas stinorit historik të kaluar në Superligë të Kosovës,...

EKSKLUZIVE

Ilir Syla, përfundimisht i Vëllaznimit

Foto: Ilir Syla (Facebook)

10 Qershor, 2018 @15:54

Edhe pse ditë më parë u prezantua zyrtarisht te skuadra e Llapit,...

ANDREA PIRLO

Pirlo: Messi mbetet prapa Maradonës

11 Qershor, 2018 @15:18

Legjenda italiane e futbollit, Andrea Pirlo, ka folur për krahasimin...

DUO E RE?

Messi kërkon Griezmannin në skuadër

Foto: REUTERS

11 Qershor, 2018 @14:12

Super ylli argjentinas, Lionel Messi, është duke kërkuar titullin...

CARIOCA

Prej përkundjes te telefonata

10 Qershor, 2018 @18:23

Dikur Brazili festonte golat në Kampionat Botëror duke përkundur...

BASTORET BOTËRORE

Cili ekip është favorit, sipas bastoreve?

Panamaja, llogaritet me gjasa më të vogla për triumf në "Rusia 2018"/ Foto: fifa/fb

10 Qershor, 2018 @15:41

Tashmë numri i madh i bastoreve botërore kanë vendosur kuotat...

RROGAT / PAGAT E SELEKTORËVE NË BOTËROR

Prej 173 mijë deri në 4 milionë

Foto: DFB/fb

10 Qershor, 2018 @15:04

Katër përfaqësueset që po llogariten si favorite për të...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018