Të gjitha lajmet

TRAJNERI I KOMBËTARES

Panucci i afrohet kombëtares

Panucci i afrohet kombëtares

5 Korrik, 2017 @9:07

Ish reprezentuesi i Italisë, që tash punon si trajner, Christian Panucci, mund të bëhet përzgjedhës i ri i kombëtares shqiptare, shkruan Panorama Sport.

Sipas gazetës në fjalë, Panuccit thuhet që i janë ofruar 20 mijë euro rrogë mujore nga Federata e Futbollit të Shqipërisë (FSHF) për të zënë vendin e lënë bosh nga legjenda, Gianni de Biasi.

Sidoqoftë, as Clarence Seedorf nuk përjashtohet si opcion, pasi që kreu i FSHF-së ka besim te ai, por për momentin, Panucci, duket të jetë në pole-position.

Ndërsa si opcion i ri thuhet të jetë edhe Luigi De Canio (59 vjeç), që ka punuar me shumë skuadra të Serie A-së dhe B-së në karrierën e tij.

Panucci 44 vjeç në karrierën e tij si trajner ka punuar si ndihmës i Fabio Capellos me reprezentacionin e Rusisë, ndërsa më pas ka drejtuar Livornon dhe Ternanan.

Media

MERITON KORENICA

Liria vazhdon me Korenicën

Meriton Korenica, KF Liria

5 Korrik, 2017 @8:22

Mesfushori Meriton Korenica (dtl. 15 dhjetor 1997) , ka vazhduar...

DUELET

Duelet e raundit II kualifikues të Champ’s League

5 Korrik, 2017 @6:04

Pas përfundimit të dueleve kthyese të raundit të parë...

ZEKIRIJA RAMADANI

I gatshëm për largim

5 Korrik, 2017 @5:49

Trajneri i Trepçës’89, Zekirija Ramadani, në konferencën për...

ZYRTARE

Besiktasi përforcon qendrën e mbrojtjes

4 Korrik, 2017 @23:03

Ajo që u spekulua tash e sa javë, tashmë u bë zyrtare. Portugezi...

TREPÇA89-VIKINGUR

Zhgënjim total për 89shin, Vikingur me fitore rekorde

4 Korrik, 2017 @19:52

Trepça’89 është përshëndetur nga debutimi në Ligë të...

CHAMPIONS LEAGUE

Trepça ‘89 - Vikingur, publikohen formacionet zyrtare

4 Korrik, 2017 @17:29

Janë publikuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe Vikingurit...

PARA NDESHJES

11-shja e mundshme e Trepçës’89

Zekirija Ramadani, trajneri që dërgoi Trepçën'89 drejt titullit kampion/ Foto: A. Osmani/ Trepça'89 Facebook

4 Korrik, 2017 @15:00

Trajneri i Trepçës’89, Zekirija Ramadani, është para provës...

BARDHEKALTËRIT

Fanellat e Prishtinës, për 10 euro

4 Korrik, 2017 @13:34

Skuadra e Prishtinës, para ndeshjes së kthimit me Norrkopingun ka...

ROMAK I RI

Roma zyrtarizon Gonalonsin

Maxime Gonalons, deri në vitin 2021, pjesë e Romë/ Foto: asroma.com

4 Korrik, 2017 @13:31

Mesfushori i dëshmuar francez, 28 vjeçari, Maxime Gonalons, është...

VICENTE IBORRA

Prej Sevillës te ish kampioni anglez

4 Korrik, 2017 @12:48

Lojtari 29 vjeçar i lindur në Valencia, Vicente Iborra, pritet...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018