Të gjitha lajmet

TONY PARKER

Parker tregon datën e rikthimit

Parker tregon datën e rikthimit

12 Gusht, 2017 @11:18

Ylli francez i San Antonio Spursit, Tony Parker, vitin e kaluar kah fundit i stinorit ishte lënduar rëndë.

Ndërsa Parker ka folur për rikthimin dhe gjendjen e tij aktuale:

Kam filluar të vrapoj, nuk kam ndonjë problem gjatë ecjes, gjendja ime po përmirsohet çdo ditë, mendoj se do të kthehem brenda 4-5 muajve”.

Parker vitin e kaluar luajti në 63 ndeshje dhe arriti mesatare prej 10.1 pikëve, 4.5 asistimeve dhe 1.8 kërcimeve për ndeshje.

KOSOVA

Sonte, shkruajeni historinë

Reprezentacioni i Kosovës, para ndeshjes me Estoninë në Tallinn. Foto: fiba.com

12 Gusht, 2017 @11:12

Përfaqësuesja A e Kosovës të shtunën me fillim nga ora 20:30...

DUELI I RADHËS

Kosova U16 ndaj Luksemburgut sot

Foto: fiba.com

12 Gusht, 2017 @11:05

Përfaqësuesja U16 e Kosovës në basketboll, në duelin e tretë...

SPEKTAKLI

NBA do të fillojë me 17 tetor

nba.com

12 Gusht, 2017 @10:43

Liga më e fortë e basketbollit në botë, NBA, do të fillojë me...

PLAYMAKERI I KOSOVËS

Scott Bamforth me Kosovën ndaj Maqedonisë sonte

12 Gusht, 2017 @10:32

Basketbollisti i natyralizuar i Kosovës, Scott Bamforth, pritet t’i...

EKSKLUZIVE

Shoshi: Ndeshja më e rëndësishme e Kosovës

Foto: fiba.com

12 Gusht, 2017 @10:11

Njëri ndër ardhjet e kësaj vere te Kosova, Lis Shoshi, që u...

MAQEDONIA - KOSOVA

Greenberg: Me fokus maksimal nesër

Brad Greenberg, selektor i Kosovës/ Foto: fiba.com

11 Gusht, 2017 @22:34

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në përgatitjet e fundit të...

KOSOVA U16 - MAQEDONIA U16

Përsëri humbje në fund për Kosovën

11 Gusht, 2017 @13:52

E pabesueshme, por e vërtetë. Kosova U16 ka humbur përsëri në...

NË SOFJE

Levski i kthehet BIBL-it

11 Gusht, 2017 @11:58

Skuadra bullgare, Levski 2014, do t’i kthehet këtë stinor ligës...

EURO U-16/ DIV B

Kosova U16 sot ndaj Maqedonisë

11 Gusht, 2017 @8:41

Përfaqësuesja e Kosovës U16 në ditën e dytë të Europianit të...

S'KA BILETA

Maqedonia-Kosova, pa shikues!!!

Foto: gol.mk

10 Gusht, 2017 @15:14

Përmes një njoftimi nga Federata e Basketbollit të Maqedonisë...

NETS - WARRIORS

Warriors fiton pa Durantin

Foto: nba.com

20 Nëntor, 2017 @10:32

Në ndeshjen ku mungoi super ylli Kevin Durant për shkak të një...

PHILLY - WARRIORS

Kampioni lëkundet, por nuk rrëzohet

Foto: nba.com

19 Nëntor, 2017 @11:09

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, në ndeshjen...

HAWKS - CELTICS

Seria ngritet në 15 fitore

Foto: nba.com

19 Nëntor, 2017 @10:18

Skuadra më në formë në NBA, Boston Celtics, duke e mposhtur...

OLIMPIA MILANO EA7

Goudelock mbyll vitin

Foto: euroleague.net

17 Nëntor, 2017 @9:32

Organziatori i lojës së Olimpia Milanos, Andrew Goudelock, ka...

CELTICS - WARRIORS

Celtics përmbys kampionin për të 14-tën me radhë

Foto: celtics/fb

17 Nëntor, 2017 @8:54

Skuadra e Boston Celticsit tashmë ka arritur edhe fitoren e 14-të...

Të gjitha lajmet nga NBA