Të gjitha lajmet

FLAMURTARI - PARTIZANI

Partizani ndalet në Vlorë, hap prapa për titull

Partizani ndalet në Vlorë, hap prapa për titull

15 Maj, 2017 @19:58

Flamurtari Vlorë
Partizani
Flamurtari Vlorë 1 : 1 Partizani
B.Telushi 49' (P) C.Ekuban 32'

Stadiumi i qytetit - Vlorë

Pa fitues është mbyllur dueli i zhvilluar sot në Vlorë mes Flamurtarit dhe Partizanit, barazim ky i cili bën që Partizani të mbetet prapa Kukësit dhe Skënderbeut në luftën për titull kur kanë mbetur edhe 2 xhiro deri në fund të kampionatit.

TABELA AKTUALE KATEGORIA SUPERIORE

Tiranasit kaluan të parët në epërsi, mirëpo gjithçka u ekuilibrua nga goli i Telushit nga pika e bardhë në fillimin e pjesës së dytë.

Ky ishte barazimi i tretë radhazi për Partizanin, barazim i cili ia zvogëlon shumë gjasat për titull.

SKËNDERBEU - TIRANA

Skënderbeu vazhdon luftën, Tirana rrezikon rënien

15 Maj, 2017 @19:49

Një gol i veteranit Hamdi Salihi nga pika e bardhë një minutën e...

BOCA JUNIORS vs RIVER PLATE

“Superclasico” i takoi River Plates

15 Maj, 2017 @9:08

Njëri ndër derbit më të mëdha të botës, Boca Juniors - River...

FENIKS - PRISHTINA

Feniksi fiton bindshëm ndeshjen e parë

14 Maj, 2017 @23:40

Me fitoren e Feniksit 6-2 është mbyllur takimi i parë gjysmëfinal...

NË RADAR TË SELEKTORIT

Kë e vëzhgoi sot selektori Bunjaku?!

Foto: prishtinafc.com

14 Maj, 2017 @22:43

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, ka...

NGA EMISIONI

Bunjaki: Do të ketë lojtarë të ri

14 Maj, 2017 @22:37

Selektori i Kosovës, Albert Bunjaku, që aktualisht është mysafir...

DRITA-HAJVALIA

Drita shpërthen në fund, mbetet në lojë

14 Maj, 2017 @18:48

Dritës përkundër lojës kërkuese sot, i janë dashur plotë 65...

FTESAT E PANUCCIT

Abazaj, Gavazaj, Qaka… në listën e Panuccit

Foto: FSHF

16 Mars, 2018 @12:27

Selektori i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka bërë të...

ELIS BAKAJ

Golgeteri i Superiores, kalon në Bjellorusi

9 Mars, 2018 @12:42

Sulmuesi i ekipit të Kukësit, Elis Bakaj, që njëkohësisht...

KUKËSI-SKËNDERBEU

Super Sowe, ndal Kukësin

28 Shkurt, 2018 @15:48

Sulmuesi i Skënderbeut, Ali Sowe, ka bërë në pjesën e dytë...

PAMJE TË REJA

Arena Kombëtare, punimet vazhdojnë

Elbasan Arena, stadiumi ku Shqipëria luajti kualifikimet për EURO 2016

23 Shkurt, 2018 @12:37

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) para pak çastesh ka publikuar...

KOMUNIKATË E KLUBIT

Skënderbeu i pastër!

20 Shkurt, 2018 @14:18

Skuadra lidere e Kategorisë Superiore dhe ish-kampiopni,...

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore