Të gjitha lajmet

ROMA-LIVERPOOL

Pas 11 vitesh në finale

Foto: ChampionsLeague/fb

Pas 11 vitesh në finale

2 Maj, 2018 @21:31

Roma
Liverpool
Roma 4 : 2 Liverpool
J. Milner (AG) 15', E. Džeko 52', R. Nainggolan 86', 90+ (P) 9' S. Mané, 25' G. Wijnaldum

Olimpico, Romë
Pas 11 vitesh në finale
Pas 11 vitesh në finale

Liverpool ka eliminuar përfundimisht Romën në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve për të kapur finalen e parë të garës më prestigjioze europiane pas 11 viteve.

Liverpool

Ekipi nga Anfield Road përkundër se u mposht nga Roma 4-2 sonte, me fitoren 5-2 në përballjen e javës së kaluar dhe me rezultat të përgjithshëm, 7-6 ka siguruar biletën për finale, ku do të takohet me Real Madridin, mbrojtësin e titullit, që eliminoi mbrëmë Bayernin.

SKEMA E CHAMPIONS LEAGUE

Sa i përket duelit të sontëm, James Milner (AG), Edin Dzeko dhe Radja Nainggolan (2) shënuan për Romën, kurse Sadio Mane dhe Georgino Wijnaldum për ekipin e Jurgen Kloppit.

Liverpool

Përndryshe, finalja Liverpool - Real Madrid është luajtur edhe në vitin 1981 të Kupës së atëhershme të Kampionëve, ku kishte triumfuar Liverpool me golin e Alan Kennedyt, 1-0.

DREJT UEFAs

Drita dhe Prishtina “sigurojnë” garat europiane!

BOROZANI/Arkiv

2 Maj, 2018 @21:04

Tri xhiro pa përfunduar stinori në Superligë dhe pa përfunduar...

GJILANI - DRITA

Pa fitues në derbin e ashpër

FOTO / Arkiv

2 Maj, 2018 @17:24

Derbi i Anamoravës ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, përkundër...

FERONIKELI - PRISHTINA

Prishtina ndalet në Drenas

FOTO/ Arkiv

2 Maj, 2018 @17:18

Pas 4 fitoreve radhazi të shënuara, Prishtina është ndalur në...

LLAPI - DRENICA

Llapi del i treti

2 Maj, 2018 @17:11

Fitore minimale, por e rëndësishme për tu ngritur në klasifikim....

LIRIA - TREPÇA

89shi triumfon në Prizren

BOROZANI

2 Maj, 2018 @17:04

Trepça’89 ka dalë fituese në përballje me Lirinë në Përparim...

XHERDAN SHAQIRI

Tifozi special i Dritës

Foto: Instagram Screenshot

2 Maj, 2018 @15:20

Njëri ndër futbollistët më të mirë të kombëtares zvicerane me...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Llapi-Drenica

Foto: KFLlapi/fb/arkiv

2 Maj, 2018 @14:57

Janë përcaktuar edhe 11-shet që do të dalin në fushë në...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Feronikeli-Prishtina

Foto: prishtinafc.com

2 Maj, 2018 @14:27

Njëri ndër duelet e vështira të Prishtinës për të ndjekur...

PARA DERBIT

11-shet: Gjilani-Drita

2 Maj, 2018 @14:17

Skuadra e Gjilanit me trajner Alban Hysenin, do të dalë në derbin...

JAVA XXX

4 ndeshje, vëmendja në derbin e Anamoravës

E.Z / BOROZANI

2 Maj, 2018 @9:49

Mesjava me Superligë! Me fillim nga ora 16:00, sot zhvillohen 4...

1/2: REAL - BAYERN

Reali përsëri në finale!

1 Maj, 2018 @21:43

Për të tretin vit me radhë, Real Madridi është finalist i Ligës...

SHQIP NË BOTË

Meritan Shabani në skuadër ndaj Realit

1 Maj, 2018 @8:28

Në takimin që Bayerni e luan sonte ndaj Real Madridit në...

1/2: BAYERN - REAL

Hap gjigand i kampionit drejt finales

Foto: championsleague/fb

25 Prill, 2018 @21:41

Real Madrid ka përmbysur epërsinë e hershme të Bayernit në...

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 Prill, 2018 @21:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar...

1/2: LIVERPOOL - ROMA

Përkundër shkëlqimit të Liverpoolit, vendoset në Romë

Fotot: UEFAChampionsLeague/fb

24 Prill, 2018 @21:33

Dy golat e shënuara në dhjetë minutat e fundit të ndeshjes nga...

Të gjitha lajmet nga Champions League