Të gjitha lajmet

JUVENTUS-MONACO

Pas 2 vitesh, përsëri në finale

Pas 2 vitesh, përsëri në finale

9 Maj, 2017 @21:29

Juventus
Monaco
Juventus 2 : 1 Monaco
M. Mandžukić 33', Dani Alves 44' 69' K. Mbappé

Juventus Stadium

Juventus ka arritur që të sigurojë finalen e dytë në Ligë të Kampionëve, në tre vitet e fundit. Me fitore në ndeshjen e parë ndaj Monacos si mysafir 0-2 dhe avancimin me 2 gola epërsi që në pjesë të parë të ndeshjes së zhvilluar sonte në Juventus Stadium, u pa qartë se bianconerët tashmë janë finalist.

Mario Mandzukic shënoi golin e parë sonte për Juventusin, ndërsa u asistua nga Dani Alves, që shënoi një minutë para fundit të pjesës së parë për 2-0.

E tëra që bëri Monaco ishte goli i nderit përmes Kylian Mbappes, në pjesë të dytë. Ky ka qenë goli i parë i pranuar i Juventusit pas 600 minutave lojë në gara europiane.

CHAMPIONS LEAGUE RRUGA DREJT FINALES

Juventus në finale do të pret fituesin e duelit Atletico Madrid - Real Madrid, ku Real ka epërsi 3-0 nga ndeshja e parë. Ndeshja e kthimit zhvillohet nesër.


All Goals & highlights HD - Juventus 2-1 Monaco… by lifefoot

Juventus në vitin 2015 kishte qenë në finale, por u mposht nga Barcelona, kundërshtar, që kësaj radhe e eliminoi në çerekfinale.

Ndërkaq, bianconerët nuk kanë fituar këtë trofe, që prej vitit 1996, kur mposhtën Ajaxin në finale.

JUVENTUS - MONACO

Juve vs. Monaco, publikohen formacionet

9 Maj, 2017 @18:53

Pak minuta para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

FLORENT HASANI

Hasani: Të gatshëm për Champions

9 Maj, 2017 @18:11

Njëri ndër lojtarët më të dalluar të fazës ofanzive të...

KRYETARI I KLUBIT KAMPION

Zeka: Do të ketë shpërblime për djelmoshat

9 Maj, 2017 @17:29

Kryetari i klubit të Trepçës’89 iu ka premtuar lojtarëve të tij...

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani: Meritorë janë këta luanë

9 Maj, 2017 @17:08

Në deklarataën e tij pas ndeshjes, trajneri i Trepçës’89,...

BESA-TREPÇA89

Trepça’89 kampione e Kosovës!

9 Maj, 2017 @16:49

Ka mjaftuar një gol i shënuar nga sulmuesi më efikas i...

STAT

Chelsea arrin 300-shin

8 Maj, 2017 @22:02

Skuadra që po drejtohet nga Antonio Conte këtë stinor, Chelsea, me...

CHELSEA-MIDDLESBROUGH

Chelsea pranë rikthimit të titullit në Stamford Bridge

8 Maj, 2017 @21:49

Derisa pjesa më e madhe e Stamford Bridge festonte fitoren e ekipit...

SUPERLIGA TURKE

“Cikalleshi show” në Turqi

8 Maj, 2017 @20:23

Futbollisti i kombëtares shqipëtare, Sokol Cikalleshi, shkëlqeu...

VENDIMI I KG-së

Liria e Drita, në disciplinore

Foto: KF Drita

8 Maj, 2017 @14:55

Përveç që ka regjistruar me rezultat zyrtar ndeshjen në të mirë...

ZYRTARE

Liria fiton në tavolinë

BOROZANI/ Arian Paçarizi

8 Maj, 2017 @14:35

Pas incidenteve në ndeshjen e djeshme Liria-Drita, FFK ka vendosur...

KINGSLEY COMAN

Vazhdon edhe Coman

Foto: bayern.de

21 Dhjetor, 2017 @21:55

Bayern pas zyrtarizimit të sulmuesit Sandro Wagner sot, ka bërë...

PAS SHORTIT

Çiftet e 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve

Foto: uefa.com

11 Dhjetor, 2017 @12:16

Në këto momente ka përfunduar shorti i 1/8 së finales në Ligë...

BORUSSIA DORTMUND

Shkarkohet Bosz

Foto: eurosport/getty

10 Dhjetor, 2017 @13:26

Seria e rezultateve të dobëta si në Bundesligë ashtu edhe në...

UEFA ALL COMPETITIONS TOP SCORERS

Pas Cristianos, lojtari i Liburnit te TOP shënuesit e UEFAs

Halim Selmanaj, i dyti në krejt garat e UEFAs për vitin 2017 për golat e shënuara/ Foto: FCDifferdange

8 Dhjetor, 2017 @13:53

Duket e pabesueshme, por në një artikull në faqen zyrtare të...

SHORTI I CHAMPIONSLEAGUE

Data dhe ora e shortit në Ligë të Kampionëve

Foto: uefa.com

8 Dhjetor, 2017 @13:31

UEFA ka bërë të ditur sot se shorti i 1/16 së finales së Ligës...

Të gjitha lajmet nga Champions League