GOALMACHINE

Ibra barazon golat e Papin-it

REUTERS/Gonzalo Fuentes

Ibra barazon golat e Papin-it

27 Maj, 2013 @14:14

Sulmuesi suedez i Paris St Germain, Zlatan Ibrahivic, ka arritur t’i shënojë 30 gola këtë stinor (që është stinori i parë i tij në Francë) në Ligue 1. 

Përveç se u zgjodh lojtari më i rëndësishëm i ligës së parë françeze, suedezi me origjinë boshnjake ka arritur të barazojë edhe një rekord statistikor që Franca nuk e kishte parë që nga viti i largët 1990. 

Për herë të parë që prej atij stinori në Francë, një sulmues ka arritur të shënojë 30 gola. Për herë të fundit këtë gjë e kishte arritur legjenda e Olympique Marseille, Jean-Pierre Papin, në stinorin 1989/90, kur kishte shënuar 30 herë në portat kundërshtare! 

PLAY-OFF

Finalja 110 milionëshe!

Pamja nga Wembley para finales së Ligës së Kampionëve/ REUTERS/Eddie Keogh

27 Maj, 2013 @13:35

Trajneri i Crystal Palace, Ian Halloway, e ka quajtur ndeshjen finale...

NEYMAR

Nder të luash në Barcelonë

REUTERS/Ueslei Marcelino

27 Maj, 2013 @11:40

Sulmuesi i Santosit, Neymar, i cili ditë më parë u konfirmuar si...

VANGJELI

Nuk më duan në kombëtare!

Vangjeli Official

27 Maj, 2013 @9:00

Kristi Vangjeli, një kohë, mbrojtësi premtues dhe i...

PAS LARGIMIT, FLET MIJOVIC

Trajkovski dhe Lawrence, të huajt që vlejnë

Bojan Trajkovski, KB Prishtina/ BOROZANI/ A.P.

21 Tetor, 2016 @14:43

Pas largimit të tij nga ekipi bardhekaltër, trajneri Petar Mijovic,...

SHORTI I ELITE ROUND - FUTSAL

Feniksi mëson rivalët e Elite Round

21 Tetor, 2016 @14:15

Kampioni i Kosovës në futsall, Feniks, ka arritur sukses të madh...

LARGOHET KROATI

Viktima e dytë, Goran Vrbanc

21 Tetor, 2016 @14:03

Rezultatet e dobëta në fillim të stinorit 2016/17 në të gjitha...

KOLUMNE

Pepi në botën e çudirave

Josep (Pep) Guardiola, trajner i Manchester Cityt/ REUTERS/ Arkiv

21 Tetor, 2016 @13:36

Pas katër ndeshjeve pa fitore që në Spanjë e Gjermani do të...

PAS 4 NDESHJEVE

Mijovic dorëhiqet, Prishtina konfirmon

Petar Mijovic me ekipin e tij gjatë një Time-Outi në "Sezai Surroi" të Prizrenit, ku pësoi disfatën e parë me ekipin e tij/ BOROZANI/ A.P.

21 Tetor, 2016 @13:22

Trajneri malazias i Sigal Prishtinës, Petar Mijovic, është...

Të gjitha lajmet nga