GOALMACHINE

Ibra barazon golat e Papin-it

REUTERS/Gonzalo Fuentes

Ibra barazon golat e Papin-it

Kliko dhe luaj lojën "Borozani Fantasy Manager EURO 2016"

27 Maj, 2013 @14:14

Sulmuesi suedez i Paris St Germain, Zlatan Ibrahivic, ka arritur t’i shënojë 30 gola këtë stinor (që është stinori i parë i tij në Francë) në Ligue 1. 

Përveç se u zgjodh lojtari më i rëndësishëm i ligës së parë françeze, suedezi me origjinë boshnjake ka arritur të barazojë edhe një rekord statistikor që Franca nuk e kishte parë që nga viti i largët 1990. 

Për herë të parë që prej atij stinori në Francë, një sulmues ka arritur të shënojë 30 gola. Për herë të fundit këtë gjë e kishte arritur legjenda e Olympique Marseille, Jean-Pierre Papin, në stinorin 1989/90, kur kishte shënuar 30 herë në portat kundërshtare! Finalja 110 milionëshe!

Finalja 110 milionëshe!


Nder të luash në Barcelonë

Nder të luash në Barcelonë


Nuk më duan në kombëtare!

Nuk më duan në kombëtare!


Më shumë lajme: