Të gjitha lajmet

SUEDIA - ANGLIA

Pas 28 viteve në gj’finale

Fotot: FIFA/fb

Pas 28 viteve në gj’finale

7 Korrik, 2018 @16:52

Suedia
Anglia
Suedia 0 : 2 Anglia
30' H. Maguire, 58' D. Alli

Samara Arena, Samara.

Herën e fundit gjysmëfinalen e kishin arritur në kohën e Gary Linekerit, në “Italia ‘90”.

Një gjeneratë krejt e re, pa superyje, ka arritur suksesin e jashtëzakonshëm për folenë e futbollit.

Sweden vs England

Anglia ka mposhtur Suedinë 2-0 në çerekfinale të Botërorit me nga një gol për pjesë për të shënuar emrin në gjysmëfinale të garës.

Qendërmbrojtësi Harry Maguire ka shënuar në pjesë të parë, pas kornerit, me kokë, për avantazhin e Anglisë, ndërsa në pjesë të dytë, përsëri me kokë, ka shënuar Dele Ali, për 2-0 përfundimtare.

RRUGA DREJT FINALES

Performancë për të përmendur ka treguar edhe portieri Jordan Pickford, që ka mbrojtur tentimet suedeze të rrezikshme, me mbrojtje të mrekullueshme.

Sweden vs England

Anglia pret fituesin e ndeshjes Kroacia-Rusia në gjysmëfinale, ndërsa në të njejtën kohë është ekipi me më së shumti gola të shënuara në këtë botëror - me kokë.

Sweden vs England

11-SHET

Formacionet: Suedia - Anglia

7 Korrik, 2018 @13:39

Janë përcaktuar formacionet startuese të Suedisë dhe të...

DITARI RUS (18)

Nuk do ta kenë të lehtë

7 Korrik, 2018 @10:44

Në Katar, pas katër viteve, një kombëtare jo-evropiane mund të...

BRAZILI - BELGJIKA

Gjenerata e artë belge, pranë historisë

6 Korrik, 2018 @20:48

Djelmoshat që pritej të shpërthenin në europianët dhe...

11-SHET

Formacionet: Brazili - Belgjika

6 Korrik, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Brazilit dhe të...

RISI NË MITROVICË

Trepça’89 prezanton 3 përforcime

6 Korrik, 2018 @18:10

Ish-kampionja e Kosovës, Trepça’89, ka bërë prezantimin e 3...

URUGUAJI - FRANCA

Griezmann gol-asist, Franca në gj’finale

Fotot: FIFA/fb

6 Korrik, 2018 @16:54

Franca është në gjysmëfinale të Botërorit Rusia 2018. Ekipi i...

GIGI BUFFON

Ka mbetur vetëm zyrtarizimi

REUTERS/Arkiv

6 Korrik, 2018 @14:37

Ish-portieri i Juventusit dhe i Italisë, Gianluigi Buffon, ka mbetur...

11-SHET

Formacionet: Uruguaji - Franca

6 Korrik, 2018 @13:57

Janë përcaktuar formacionet startuese të Uruguajit dhe të...

DITARI RUS (17)

Tre luanët dhe çerekfinalet

Foto: FIFA/fb

6 Korrik, 2018 @12:57

Mrekullitë ndodhin! Më në fund anglezët fituan një ekzekutim...

NË PJESËN E KUQE TË GJILANIT

Sulmues brazilian + mbrojtës shqiptar

Foto: sc gjilani

6 Korrik, 2018 @10:05

Skuadra e Gjilanit ka bërë të ditur se ka përforcuar ekipin me dy...

11-SHET

Formacionet: Suedia - Anglia

7 Korrik, 2018 @13:39

Janë përcaktuar formacionet startuese të Suedisë dhe të...

DITARI RUS (18)

Nuk do ta kenë të lehtë

7 Korrik, 2018 @10:44

Në Katar, pas katër viteve, një kombëtare jo-evropiane mund të...

BRAZILI - BELGJIKA

Gjenerata e artë belge, pranë historisë

6 Korrik, 2018 @20:48

Djelmoshat që pritej të shpërthenin në europianët dhe...

11-SHET

Formacionet: Brazili - Belgjika

6 Korrik, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Brazilit dhe të...

URUGUAJI - FRANCA

Griezmann gol-asist, Franca në gj’finale

Fotot: FIFA/fb

6 Korrik, 2018 @16:54

Franca është në gjysmëfinale të Botërorit Rusia 2018. Ekipi i...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018