Të gjitha lajmet

PRISHTINA-VËLLAZNIMI

Pas 3 xhirosh, Dallku kthen Prishtinën te fitorja

Pas 3 xhirosh, Dallku kthen Prishtinën te fitorja

11 Tetor, 2017 @16:02

Prishtina
Vëllaznimi
Prishtina 1 : 0 Vëllaznimi
Armend DALLKU 90'

Stadiumi: Rexhep Rexhepi, Drenas.

Në një ndeshje që ishte gati të përfundonte me barazim pa gola, ka dalë në skenë mbrojtësi me përvojë dhe kapiteni i Prishtinës, Armend Dallku, që ka shënuar në minutën e fundit të rregullt të ndeshjes, pas një skeme nga gjuajtja e lirë, për t’ia dhënë fitoren e parë Prishtinës, pas 3 xhirove në Superligë.

Bardhekaltërit kanë mposhtur Vëllaznimin e Gjakovës 1-0 në fund, ndërsa gjakovarët kanë pasur një paraqitje shumë të mirë në ndeshje, derisa kanë pasur edhe rastet e tyre.

TABELA AKTUALE

Loja ka qenë kryesisht e ashpër, derisa referi kryesor i duelit ka shpërndarë 6 kartona të verdhë në ndeshje, duke kaluar disa duele që së paku dukeshin të ashpra, lehtë.

Në fund, Prishtina kap kuotën e 15 pikëve, vetëm falë Dallkut, derisa Vëllaznimi me 12 pikë mbetet mbi zonën e rrezikshme, por me paraqitjen në fushë ka treguar se do të mund të shkojë edhe më lartë në Superligë.

DRENICA-VLLAZNIA

Visar Berisha vendos, e dyta me radhë për Drenicën

11 Tetor, 2017 @15:59

Drenica ka shënuar fitoren e dytë me radhë në Superligë, pas...

TREPÇA'89-BESA

John dhe Hasani shënojnë, 89shi fiton

11 Tetor, 2017 @15:52

Golashënuesi më i mirë i stinorit të kaluar, Oto John, me dy të...

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet e para: Prishtina-Vëllaznimi

11 Tetor, 2017 @13:41

Janë publikuar formacionet startuese të Prishtinës dhe...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

LËNDIMI I GJERMANIT

Mustafi do t’i mungojë Arsenalit

11 Tetor, 2017 @8:40

Qendërmbrojtësi me origjinë shqiptare i Arsenalit, Shkodran...

ZONA JUGAMERIKANE

Pa oksigjen por me Messin, Argjentina arrin Botërorin

Foto: AFA

11 Tetor, 2017 @8:09

Mbi 2800 metra lartësi mbidetare dhe vetëm pas disa sekondave lojë...

BARAZHI PËR BOTËRORIN 2018

Barazhi për “Rusia 2018”, data e shortit

10 Tetor, 2017 @22:56

Me përfundimin e fazës grupore pas dy vite duelesh, janë kuptuar...

GRUPI B:

Portugalia fiton duelin vendimtar dhe ecën direkt në Rusi

10 Tetor, 2017 @22:39

Kampionja aktuale e Europës, Portugalia, ka arritur që të mposht...

GRUPI A

Franca e siguron, Suedia e dyta edhe pse pësoi

10 Tetor, 2017 @22:24

Ashtu siç pritej, Franca ka shnuar fitore ndaj Bjellorusisë dhe e...

PARA NDESHJES DRENICA - FERONIKELI

Derbi i Drenicës në “Bajram Aliu”

BOROZANI/ ARKIV

20 Tetor, 2017 @11:26

Me fillim nga ora 14:00, sot në “Bajram Aliu” të Skenderajit...

PARA NDESHJES FLAMURTARI - VËLLAZNIMI

Flamurtari e Vëllaznimi takohen në kryeqytet

20 Tetor, 2017 @11:18

Dy skuadrat e ardhura direkt nga Liga e Parë, Flamurtari e...

PARA NDESHJES DRITA - TREPÇA 89

Kampioni në Gjilan, duel për ndjekjen e kreut

ARKIV

20 Tetor, 2017 @11:10

Një nga duelet më interesante të ditës zhvillohet në Gjilan....

PARA NDESHJES LIRIA - LLAPI

Liria pret liderin në Prizren

llapifc.com

20 Tetor, 2017 @11:08

Me fillim nga ora 14:00, Liria pret në Prizren Llapin lider, në...

REFEREE

Nuza dhe Selimaj në kualifikimet për Europianin U17

foto: ffk

19 Tetor, 2017 @12:50

Gjyqtarët nga Kosova me stemën e FIFA-së, Genc Nuza dhe Bujar...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga