Të gjitha lajmet

DORËHEQJA

Pas selektorit, shkon edhe kryetari i Federatës

Pas selektorit, shkon edhe kryetari i Federatës

20 Nëntor, 2017 @13:11

Mediat e ndryshme tashmë raportojnë për dorëheqjen e kryetarit të Federatës së Futbollit të Italisë (FIGC), Carlo Tavecchio.

Mosinkuadrimi në Kampionat Botëror, për herë të parë pas vitit 1958 ka shkaktuar që Tavecchio 74 vjeç të dorëhiqet nga detyra e tij ka shkruar Premium Sport, por edhe Tuttomercato.

Ditë më parë, edhe përzgjedhësi i Italisë në kualifikimet për Botëror, Giampiero Ventura, u shkarkua nga detyra e tij.

BUNDESLIGA AUSTRIAKE

Shënon edhe Mërgim Berisha

20 Nëntor, 2017 @12:14

Pas Valon Berishës që ka shënuar nga penalltia dhe ka asistuar në...

DREJT TURQISË

Turneu i Egjeut nis sot, Kosova përballë Turqisë

Foto: FFK

20 Nëntor, 2017 @9:21

Futbollistët e Kosovës U17 kanë marrë rrugë dje drejt Kusadasi...

SHQIP

Pas asistit, vjen edhe goli i Valon Berishës

19 Nëntor, 2017 @18:19

Pas asistimit te goli i parë, Valon Berisha ka shënuar golin e...

SAMPDORIA-JUVENTUS

Samp triumfon ndaj Juves që u zgjua vonë

Foto: sampdoria official

19 Nëntor, 2017 @16:55

Sampdoria ka shënuar fitore ndaj Juventusit kampion në Marassi,...

SHQIP

Super asistim nga Valon Berisha

19 Nëntor, 2017 @16:46

Në takimin që Salzburgu po e zhvillon në shtëpi ndaj Sturm...

NAPOLI - MILAN

Milani i pafuqishëm për Napolin

18 Nëntor, 2017 @22:40

Me golat e Insignes dhe Zielinskit, Napoli ka arritur ta fitojë...

ATLETICO - REAL MADRID

‘Paqe’ në Madrid, -10 nga kreu

The Sportsman

18 Nëntor, 2017 @22:38

Përkundër faktit që ndeshja ishte tejet e ashpër dhe që të dyja...

BESA - JUNIKU

Besa lehtësisht ndaj Junikut

18 Nëntor, 2017 @22:14

Ashtu siç edhe pritej, ashtu edhe ndodhi. Besa ka shënuar fitore...

LIBURN - PEJA

Kozniku debuton me fitore

18 Nëntor, 2017 @22:01

Në takimin e zhvilluar sonte në kuadër të xhiros së gjashtë,...

UNITED - NEWCASTLE

Rikthehen yjet, rikthehet fitorja

18 Nëntor, 2017 @20:23

Ashtu sikur të gjithë favoritët e tjerë në Premier League sot,...

ZBARDHET LISTA E KOSOVËS

24 të ftuar nga Challandes ndaj Shqipërisë

Bernard Challandes, selektor i Kosovës/ Foto: uefa.com

24 Maj, 2018 @11:00

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, që ka nisur me dy fitore...

SHEFFIELD WEDNESDAY

Nuhiu ftohet nga Challandes

23 Maj, 2018 @15:52

Sulmuesi shtatëgjatë i Sheffield Wednesday, Atdhe Nuhiu, edhe...

ADIO GIGI

Buffon pensionohet

17 Maj, 2018 @10:59

Duke e ngritur trofeun e kampionit të Italisë për të nëntën...

AZZURRI

U zyrtarizua Mancini

14 Maj, 2018 @20:35

Ish trajneri i Manchester Cityt dhe së fundi Zenit St Petersburgut,...

NDARJA E HISES

Liga e Kombeve, sa euro i fiton Kosova?

BOROZANI/ D.S./ Arkiv

29 Mars, 2018 @13:39

Pas shortit, së fundmi UEFA ka publikuar edhe shifrat që do të...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve