Të gjitha lajmet

GETAFE-BARCELONA

Paulinho i sjell fitoren Barcelonës

Paulinho i sjell fitoren Barcelonës

16 Shtator, 2017 @18:35

Getafe
Barcelona
Getafe 1 : 2 Barcelona
G. Shibasaki 39' 62' Denis Suárez, 84' Paulinho

Coliseum Alfonso Perez, Getafe

Përforcimi që arriti gjatë verës te Barcelona, Paulinho, sot i ka sjell fitoren ekipit katalonas në përballjen që doli të jetë më se e vështirë ndaj Getafes.

Getafe avancoi me gol brilant të japonezit Gaku Shibasaki në pjesë të parë, 1-0. Ndërsa Barcelona barazoi me golin e bukur të Denis Suarezit 1-1 në pjesë të dytë.

TABELA AKTUALE

Kur Ernesto Valverde futi në lojë Paulinhon në minutën e 77 në vend Ivan Rakiticit, braziliani nuk vonoi dhe pasi pranoi një top nga Lionel Messi, tundi rrjetën e Guaitas për t’ia sjellë fitoren e katërt me radhë Barcelonës.


All Goals - Getafe 1-2 Barcelona -16.09.2017 by horaciobrassell

WATFORD - CITY

3 ndeshje 15 gola, City nuk ndalet

16 Shtator, 2017 @18:09

Liverpooli, Feyenoordi dhe sot Watfordi! Këto ishin viktimat e...

2KORRIKU-VUSHTRRIA

Maxhuni e Osmani sjellin 3 pikë nga Prishtina për Vushtrrinë

16 Shtator, 2017 @18:03

Vushtrria ka shënuar fitore si mysafir sot në Ligën e Parë, duke...

LIVERPOOL - BURNLEY

Liverpooli lëshon pikë në Anfield Road

16 Shtator, 2017 @18:00

Pas humbjes nga City dhe barazimit me Sevillën, Liverpooli nuk ka...

PRISHTINA - VLLAZNIA

Mankenda dhe Khalid sjellin fitoren e Prishtinës

16 Shtator, 2017 @17:57

Pas fitores historike ndaj Trepçës ‘89, skuadra e Vllaznisë nga...

FLAMURTARI-LIRIA

Pika e parë e Lirisë si mysafir

16 Shtator, 2017 @17:52

Skuadra e Lirisë ka marë pikën e parë si mysafir këtë stinor...

LLAPI-BESA

Llapi i kthehet fitores, merr kryesimin

16 Shtator, 2017 @17:42

Llapi i është kthyer fitores pas dy barazimeve në dy xhirot e...

BAYERN-MAINZ

Bayern i kthehet fitores

16 Shtator, 2017 @17:16

Pas humbjes befasuese nga Hoffenheim në xhiron e kaluar, Bayern i...

NEWCASTLE - STOKE

Shënon Shaqiri, barazohet rezultati

16 Shtator, 2017 @17:15

Pas asistimit javën e kaluar në ndeshjen ndaj Manchester United,...

CROTONE - INTER

Vazhdon forma perfekte e Interit

16 Shtator, 2017 @16:57

Vazhdon forma perfekte e Interit në Serie A. Skuadra e drejtuar nga...

FORMACIONET: LLA-BES

11-shet e para: Llapi-Besa

16 Shtator, 2017 @16:03

Janë publikuar 11-shet startuese të ndeshjes ndërmjet Llapit dhe...

RIZA DURMISI

Lëndohet Durmishi, mungon mbi tre javë

17 Tetor, 2017 @12:35

Mbrojtësi i krahut me origjinë shqiptare që luan për Danimarkën...

ATLETICO - BARCELONA

Barca ndalet në ‘Wanda Metropolitano’, Reali afrohet

14 Tetor, 2017 @22:45

Me barazim është mbyllur ndeshja mes Atletico Madridit e...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në Ligue 1

13 Tetor, 2017 @13:59

Në dy javët e fundit, Montpellier ka bërë atë që zor se mund ta...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në La Liga

13 Tetor, 2017 @8:35

Përkundër largimit të Neymarit dhe lëndimit të Dembeles,...

FOREVER INIESTA

Andres Iniesta me kontratë të përjetshme

Andres Iniesta në stërvitje me Barcelonën/ Foto: FCBarcelona

6 Tetor, 2017 @13:06

Mesfushori kreativ i Barcelonës, Andres Iniesta, ka nënshkruar...

Të gjitha lajmet nga La Liga