Të gjitha lajmet

VOLEJBOLL - FINALJA E MADHE

Peja kampione e Kosovës

KV Peja/ fb

Peja kampione e Kosovës

22 Prill, 2018 @20:15

KV Prishtina Volley 25 13 15 25 9
KV Peja 23 25 25 23 15

Peja ka shënuar fitore në finalen dramatike ndaj Prishtinës në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve sot, për të marrë titullin e tretë të kampionit të Kosovës në histori të klubit.

Seria finale kishte nisur në Prishtinë, ku kishin fituar pejanët. E më pas, derisa mendohej që trofeu i Kupës do të ngritej në Karagaç, befasoi Prishtina, për të çuar serinë në ndeshjen finale, të tretë.

Sot, Peja u tregua më e koncentruar në setin e fundit, për të fituar ndeshjen e tretë finale dhe për të ngritur trofeun e kampionit të Kosovës në palestrën kundërshtare.

Rezultati sipas seteve i ndeshjes së sotme kishte këtë rrjedhë: 25-23, 13-25, 15-25, 25-23 dhe 9-15, që e bëri ndeshjen 2-3 me sete për Pejën dhe në total, 1-2 për Pejën në serinë finale.

TEKVANDO

10 medalje për Prizrenin në Taekwondo

Foto: KTPrizren/fb

17 Prill, 2018 @10:47

Në kampionatin regjional “Tirana Challenge” organizuar në Tiranë,...

FED CUP

Kosova mposht Madagaskarin në Fed Cup

Foto: Tennis Kosova

16 Prill, 2018 @17:14

Në kuadër të turneut të tenisit Fed Cup që po mbahet në Tunizi,...

VOLEJBOLL

KV Vëllaznimi në Superligë pas 20 viteve

Foto: KV Vëllaznimi

16 Prill, 2018 @16:30

Pas 20 viteve, skuadra e Vëllaznimit në sportin e volejbollit ka...

TEKVANDO

10 medalje për Prizrenin në Taekwondo

Foto: KTPrizren/fb

17 Prill, 2018 @10:47

Në kampionatin regjional “Tirana Challenge” organizuar në Tiranë,...

VOLEJBOLL

KV Vëllaznimi në Superligë pas 20 viteve

Foto: KV Vëllaznimi

16 Prill, 2018 @16:30

Pas 20 viteve, skuadra e Vëllaznimit në sportin e volejbollit ka...

GRAND PRIX ANTALYA 2018

Loriana Kuka e artë në Antalya 2018

8 Prill, 2018 @14:43

Xhudistja pejane, Loriana Kuka, është stolisur me medaljen e artë...

XHUDO BERLIN - KUPA EUROPIANE U18

Edhe Erza Muminoviq e artë

Foto: FXHK

7 Prill, 2018 @20:53

Erza Muminoviq (-44kg) ka shkëlqyer në kupën Evropiane për kadet...

ANTALYA GP

Akili i shtati në Antalya GP

7 Prill, 2018 @15:32

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, ka përfunduar i shtati në...

Të gjitha lajmet nga Të tjera