Të gjitha lajmet

BOREA-PEJA

Peja mposht Borean në derbin lokal

Peja mposht Borean në derbin lokal

14 Tetor, 2017 @20:25

Borea
Peja
Borea 68 : 75 Peja
Allen IDRIZAJ 20 pikë Arti HAJDARI 19 pikë

Palestra: Karagaç, Pejë.
Peja mposht Borean në derbin lokal

Një performancë e jashtëzakonshme e Pejës në çerekun e tretë të ndeshjes ndaj Boreas në Karagaç sonte, ka bërë që ekipi verdhezi falë përvojës së reprezentuesve të saj, të mos befasohet nga Borea debutuese në Superligë.

Borea mbetet pa fitore edhe pas tre xhirove të para të stinorit të ri në Superligë, ndërsa Peja tash ka bilanc 2-1, me fitoren e sontme 68-75.

Leonard Mekaj dhe Arti Hajdari kanë luajtur 40 minuta, pa pushuar fare sonte. Mekaj ka pasur 16 pikë e 14 asistime në fitore, ndërsa Arian Qallaku ka shënuar 18 pikë e 12 kërcime. Hajdari ka qenë më efikasi te Peja, duke shënuar 19 pikë.

TABELA AKTUALE

Allen Idrizaj te Borea ka luajtur me double-double. Ai ka shënuar 20 pikë dhe 12 kërcime, ndërsa Ardit Beqiri, që nuk ka pushuar fare në këtë ndeshje bashkë me Idrizajn, ka shtuar 17 pikë e 7 kërcime për ekipin e ri pejan në Superligë.

Në xhiron që vjen, Peja pret Rahovecin në Karagaç, ndërsa Borea udhëton në kryeqytet për tu ndeshur me Kerasanin.

PJESA E PARË: BOREA-PEJA

Borea në epërsi ndaj Pejës

14 Tetor, 2017 @19:17

Skuadra debutuese në Superligë, Borea, ka prëfunduar pjesën e...

RAHOVEC-BASHKIMI

Bashkimi njofton Rahovecin me humbje

14 Tetor, 2017 @18:48

Rahoveci ka pësuar për herë të parë këtë stinor....

FORMACIONET: BOREA-PEJA

5-shet: Borea-Peja

14 Tetor, 2017 @18:39

Ka filluar derbi lokal në Karagaç ku takohen Borea dhe Peja. ...

PJESA E PARË: BASHKIMI-RAHOVECI

Bashkimi në epërsi ndaj Rahovecit

14 Tetor, 2017 @17:40

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes që po zhvillohet në Shani...

FORMACIONET: RAHOVECI-BASHKIMI

5-shet: Rahoveci-Bashkimi

14 Tetor, 2017 @17:04

Ka nisur ndeshja më interesante e xhiros së III të Superligës,...

SIGAL PRISHTINA - KERASAN PRISHTINA

Sigal Prishtina 40+ ndaj Kerasanit

14 Tetor, 2017 @14:23

Ashtu edhe siç pritej, Sigal Prishtina ka kaluar lehtë përballjen...

PJESA E PARË: SIGAL PRISHTINA - KERASAN PRISHTINA

Sigali në epërsi të madhe ndaj Kerasanit

Foto: KBPrishtina/Arkiv

14 Tetor, 2017 @13:40

Skuadra e Kerasan Prishtinës ka nisur ndeshjen shumë mirë dhe i ka...

FORMACIONET ZYRTARE

5-shet: Sigal Prishtina - Kerasan Prishtina

Foto: KBPrishtina/ Facebook

14 Tetor, 2017 @12:52

Trajnerët e ekipeve përkatëse, Ahmet Kandemir dhe Dritëro Sefaja,...

XHIRO III

3 ndeshje nga Superliga e Basketbollit, vëmendja në Gjakovë

Foto: Arian Paçarizi / BOROZANI

14 Tetor, 2017 @10:49

Pas ndeshjes që u luajt mbrëmë mes Trepçës e Yllit, Superliga e...

TREPÇA - YLLI

Ylli pa probleme në Mitrovicë

Foto: Arian Paçarizi / Borozani

13 Tetor, 2017 @18:30

Në ndeshjen hapëse të xhiros së tretë të Superligës së...

KERASANI - PEJA

Shpëton Peja!

BOROZANI / A.P

22 Prill, 2018 @19:37

Në ndeshjen e fundit të sezonit të rregullt në Superligën e...

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Kerasan-Peja

BOROZANI/A.P.

22 Prill, 2018 @18:00

Trajneri i Kerasan Prishtinës, Dritëro Sefaja dhe ai i Pejës,...

YLLI - BOREA

Ylli mposht Borean, sytë te Kerasani - Peja

BOROZANI / A.P

21 Prill, 2018 @19:41

Në përballjen e vetme të ditës në Superligë, Ylli ka shënuar...

SIGAL PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina s’lejoi befasi

Foto: Arkiv

20 Prill, 2018 @20:21

Sigal Prishtina edhe në ndeshjen e fundit të stinorit të rregullt,...

TREPÇA - BASHKIMI

Bashkimi mbyll stinorin me fitore

BOROZANI / A.P

20 Prill, 2018 @19:36

Në ndeshjen e zhvilluar ndërmjet Trepçës dhe Bashkimit, fitues...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga