Të gjitha lajmet

TEUTA-KUKËSI

Pejic me dygolësh, kthen Kukësin në krye

Pejic me dygolësh, kthen Kukësin në krye

15 Prill, 2017 @22:08

Teuta Durrës
Kukësi
Teuta Durrës 0 : 2 Kukësi
Pero PEJIC 55', 79'

Sulmuesi veteran kroat, Pero Pejic, ka shënuar dy golat e Kukësit sot në fitoren e ekipit ndaj Teutës në Durrës.

TABELA AKTUALE E SUPERIORES

Pejic ka vazhduar me gola, duke ngritur kuotën e tyre në 16 këtë stinor dhe për të mbajtur lidershipin në listën e golashënuesve, por edhe për të kthyer ekipin në krye të klasifikimit, derisa Partizani të zhvillojë ndeshjen e radhës, që e luan nesër ndaj Vllaznisë në Shkodër.

BARCELONA-SOCIEDAD

Messi me 2 gola e 1 asistim, për të ndjekur Realin

15 Prill, 2017 @21:39

Barcelona nuk ka lejuar edhe një befasi në La Liga, përkundër se...

SOUTHAMPTON-CITY

City fiton dhe del mbi Liverpoolin

15 Prill, 2017 @19:25

Manchester City është dashur të durojë 55 minuta lojë për të...

FESTË NË NICE

Nice në gara europiane, pas 40 vitesh

Foto: via L'Equipe

15 Prill, 2017 @19:08

Skuadra e Nice në Ligue 1, me fitore të shënuar sot ndaj Nancyt,...

SERIE B

Pippo Inzaghi ngrit Venezian në Serie B, pas 12 vitesh

15 Prill, 2017 @18:42

Ish-sulmuesi i njohur italian, tash trajner i Venezias, Filippo...

ROBERT GJERAJ

Kapiteni mungon, pret rezultat nga shokët

BOROZANI/A. Paçarizi

15 Prill, 2017 @17:52

Kapiteni i Lirisë, Robert Gjeraj, do të mungojë në ndeshjen e...

PAS NDESHJES NDAJ PESCARAS

Lëndohet Dybala, Allegri pa brenga

15 Prill, 2017 @17:36

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala, është dashur të...

GIJON-REAL

Isco mban Realin në lojë para El Clasicos

15 Prill, 2017 @17:06

Mesfushori spanjoll i Real Madridit, Isco, ka qenë njeriu që e ka...

STOKE-HULL

Shaqiri me gol dhe asist në fitore

15 Prill, 2017 @16:56

Mesfushori shqiptar i përfaqësueses së Zvicrës, Xherdan Shaqiri,...

PESCARA-JUVENTUS

Higuain vulos fitoren ndaj Pescarës së Memushajt

15 Prill, 2017 @16:47

Dy gola të shënuara nga futbollisti që verës thuhej të ishte i...

LEIPZIG-FREIBURG

Abrashi 80 minuta, Freiburg rrezikon garat europiane

15 Prill, 2017 @16:37

Skuadra e mesfushorit të kombëtares së Shqipërisë, Amir Abrashi,...

PARTIZANI-SKËNDERBEU

Partizani fiton derbin, thyen Skënderbeun

2 Prill, 2017 @21:02

Skuadra e Partizanit të Tiranës, që drejtohet nga Sylejman Starova...

KOMUNIKATA E FSHF

Duka me mesazh tifozëve

Armand Duka, kreu i FSHF-së/ Foto: FSHF

31 Mars, 2017 @10:31

Kreu i FSHF-së, Armando Duka, në një komunikatë për media duke...

MIQËSORE

Liria barazon me Kukësin

25 Mars, 2017 @17:41

Pushimin në Superligë, skuadra e Lirisë e ka shfrytëzuar duke...

SHORTI

Caktohen çiftet e gjysmëfinales të Kupës së Shqipërisë

23 Mars, 2017 @11:23

Sot në mjediset e Federatës Shqiptare të Futbollit është...

NË PRIZREN

Liria aranzhon miqësore me Kukësin

BOROZANI/ Arian Paçarizi

20 Mars, 2017 @13:38

Skuadra e Lirisë së Prizrenit ka arritur që të aranzhojë...

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore