Të gjitha lajmet

MAQEDONIA-SHQIPËRIA

Penalltia mohon fitoren e Shqipërisë

Penalltia mohon fitoren e Shqipërisë

5 Shtator, 2017 @22:48

Maqedonia
Shqipëria
Maqedonia 1 : 1 Shqipëria
Aleksandar TRAJKOVSKI (PEN) 78' 52' Odise ROSHI

Stadiumi Mladost, Strumicë

Përfaqësuesja e Maqedonisë ka arritur që përmes një penalltie 12 minuta para fundit të ndeshjes të shpëtojë nga humbja. Ka qenë Aleksandar Trajkovski zëvendësues që realizoi penalltinë e maqedonasve për barazimin përfundimtar, 1-1.

Shqipëria kishte kaluar në epërsi që në fillim të pjesës së dytë, kur Odise Roshi i dha avantazhin dhe ndezi lojën e kuqezinjëve por edhe tribunat, ku kishte mijëra përkrahës.

TABELA AKTUALE

Pjesa e parë ishte shumë e qetë dhe golat nuk erdhën, ndërsa në pjesë të dytë gjatë epërsisë 0-1 të kuqezinjëve, Armando Sadiku nuk arriti të shënojë në një rast të mirë.

Në fund, Shqipëria mbetet pa e mposhtur Maqedoninë si mysafire edhe pas 5 ndeshjeve në të gjitha garat atje, kurse sa i përket kualifikueseve për “Rusia 2018” ka përforcuar vendin e tretë, pas Spanjës lidere dhe Italisë ndjekëse.

macalb

KOSOVA-FINLANDA

Kosova mposhtet, Finlanda merr 3 pikët e radhës

5 Shtator, 2017 @22:40

Përfaqësuesja e Finlandës ka shënuar fitoren e dytë me radhë...

PJESA E PARË: MAQEDONIA-SHQIPËRIA

Qetë edhe në Strumicë

Printscreened: gol.mk

5 Shtator, 2017 @21:44

Një rast i mirë i sulmuesit më me përvojë maqedonas, Goran...

PJESA E PARË: KOSOVA-FINLANDA

Rrjetat e paprekura pas 45 minutave

5 Shtator, 2017 @21:37

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe...

GJERMANIA U21 - KOSOVA U21

Humbje minimale në paraqitjen dinjitoze të Kosovës

Foto: DFB Junioren

5 Shtator, 2017 @20:53

Në takimin e zhvilluar në kuadër të kualifikimeve drejt...

GJERMANIA U21 - KOSOVA U21

Kosova ndëshkohet në fundin e pjesës së parë

5 Shtator, 2017 @19:51

Përkundër faktit që Gjermania është favorite absolute në këtë...

KOSOVA - FINLANDA

Kosova vs. Finlanda, publikohen formacionet startuese

5 Shtator, 2017 @19:49

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Kosovës...

MAQEDONI - SHQIPËRI

Maqedoni vs. Shqipëri, publikohen formacionet

5 Shtator, 2017 @19:44

Janë publikuar formacionet startuese të Maqedonisë dhe...

RUSIA 2018

7 përfaqësueset që e kanë siguruar kualifikimin në Botëror

5 Shtator, 2017 @19:03

Kur jemi pak xhiro para fundit të fazës grupore kualifikuese drejt...

GJERMANIA U21 - KOSOVA U21

Ku mund ta shikoni ndeshjen e Kosovës?

5 Shtator, 2017 @18:55

Ndeshjen mes Gjermanisë U21 dhe Kosovës U21 mund ta shikoni në...

GJERMANIA - KOSOVA U21

Përkrahje nga bashkëatdhetarët në Osnabruck për Kosovën

5 Shtator, 2017 @18:32

Nga fotot e publikuara pak para ndeshjes, shihet një numër i madh i...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018