Të gjitha lajmet

BESIKTAS-LYON

Penalltitë çojnë Lyonin përpara

Penalltitë çojnë Lyonin përpara

20 Prill, 2017 @23:43

Besiktas
Olympique Lyon
Besiktas 2(6) : 1(7) Olympique Lyon
Talisca 27', 58' 34' A. Lacazette

REZULTATI I PËRGJITHSHËM 3-3. ME PENALLTI 7-6 PËR LYONIN.

Lyon ka arritur të sigurojë gjysmëfinalen e Europa Ligës vetëm pas ekzekutimit të penalltive sonte në Vodafone Arena të Stambollit.

e

Besiktas ka neutralizuar epërsinë e tyre nga ndeshja e parë duke përfunduar 90 minutat e ndeshjes 2-1. Në vazhdime nuk kishte gola edhe pse të dyja skuadrat patën një mori rastesh dhe pas 120 minutave lojë në total sonte, u desht që penalltitë të përcaktojnë fituesin.

e

Seria e shënimeve shkoi mbi 5 radhazi, derisa për Besiktasin në penalltinë e 7 dhe të 8 dështuan të shënojnë Dusko Tosic dhe Matej Mitrovic, e në anën tjetër Max Gonalons me përvojë shënoi për kualifikimin e ekipit francez.

SCHALKE-AJAX

Ajax ngrin Schalken

20 Prill, 2017 @23:37

Dygolëshe ishte epërsia e Ajaxit nga ndeshja e parë, 2-0. Schalke...

UNITED-ANDERLECHT

Rashford çon Unitedin përpara

20 Prill, 2017 @23:34

Sulmuesi i ri i Manchester Unitedit, Marcus Rashford, ka siguruar...

GENK-CELTA

Celta, gj’finalisti i parë

20 Prill, 2017 @22:56

Skuadra spanjolle, Celta Vigo, është gjysmëfinalisti i parë i...

DELEGIMET PËR XHIRON XXVII

Përcaktohen referët e xhiros XXVII

BOROZANI/A. P.

20 Prill, 2017 @15:29

Një ditë para ndeshjes së parë, janë përcaktuar referët e...

GJYKIMI

Referi i El Clasicos, shpreson në ndeshje me pak gabime

20 Prill, 2017 @15:15

Duke ditur se referimi i sotëm po kritikohet shumë dhe do të ketë...

REAL MADRID

Bale i kthehet stërvitjeve

Foto: realmadrid/facebook

20 Prill, 2017 @14:46

Krahu uellsian i Real Madridit, Gareth Bale, i është kthyer...

DYSHJA E EPËRME

Niklit dënim me të holla, Prishtinës ndalesë shikuesish

BOROZANI/A.P.

20 Prill, 2017 @13:46

Në Vendimin e fundit të KD-së së FFK-së thuhet që Komisioni në...

VENDIMI I KOMISIONIT DISCIPLINOR

Flamurtarit gjobë, 500 euro

20 Prill, 2017 @13:38

Skuadra lidere e Ligës së Parë të Kosovës, Flamurtari, është...

NË ISTOG

Istogu - Rahoveci, dueli për shpëtim!

Foto: KFIstogu/ Facebook

20 Prill, 2017 @13:33

Të shtunën në kuadër të Ligës së Parë të Kosovës në...

NGA KOMISIONI DISCIPLINOR

Trepça’89 dhe Liria, me vërejtjet e fundit për organizim

BOROZANI/Arkiv/A.P.

20 Prill, 2017 @13:25

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka botuar në faqen zyrtare...

KATEGORIA SUPERIORE

Skënderbeu dënohet për takimin ndaj Partizanit

27 Tetor, 2017 @22:56

Pas incidenteve në ndeshjen ndaj Partizanit të Beogradit në Europa...

NDESHJET E ORËS 21:05

Milan mbetet lider, përkundër barazimit me grekët

19 Tetor, 2017 @23:28

Edhepse nuk pati fitues në ndeshjen shterpe, të përfunduar pa gola...

SKENDERBEU-PARTIZANI

Barazim, Shehi shpëton Skënderbeun në fund

19 Tetor, 2017 @23:11

Skënderbeu ka marrë edhe pikën e dytë në tre ndeshjet e para të...

NDESHJET E ORËS 19:00

Giroud me gërshërë sjell fitoren e Arsenalit

19 Tetor, 2017 @22:00

Arsenal ka ruajtur epitetin e ekipit perfekt në Grupin H të Europa...

PARA NDESHJES: SKENDERBEU-PARTIZANI

Pragmatik për 3 pikë

19 Tetor, 2017 @10:17

Skënderbeu i Korçës, sot në Elbasan pret rivalin e Grupit B,...

Të gjitha lajmet nga Europa League