Të gjitha lajmet

PLAY OUT: VUSHTRRIA - FLAMURTARI

Penalltitë vendosin, Flamurtari mbetet në Superligë

BOROZANI / A.A

Penalltitë vendosin, Flamurtari mbetet në Superligë

23 Maj, 2018 @17:49

Vushtrria
Flamurtari
Vushtrria 1(5) : 1(6) Flamurtari
Jetmir TOPALLI 83' Almir AJZERAJ 14'

Stadiumi "Rexhep Rexhepi" - Drenas

Në takimin e zhvilluar sot mes Vushtrrisë e Flamurtarit në kuadër të fazës së barazhit, fituese doli skuadra kryeqytetase, e cila triumfoi pas goditjes së penalltive, me 120 minutat që përfunduan pa fitues.

Një gol i Almir Ajzerajt nga distanca në minutën e 14’ të duelit i dha epërsinë prishtinasve, ndërsa vushtrriasit barazuan në minutën e 83’ të ndeshjes përmes Jetmir Topallit, i cili shënoi pas asistimit nga Labinot Osmani dhe koha e rregullt u mbyll 1-1.

Vushtrria vs Flamurtari

Në 30 minutat e shtesës skuadrat nuk arritën ta gjenin golin e fitores, e në ekzekutimin e penalltive më e mirë u tregua skuadra e Flamurtarit, e cila shënoi 6 herë, derisa figurë ‘tragjike’ te vendasit doli Diellon Dragusha, i cili gaboi nga pika e bardhë, duke bërë kështu që Vushtrria të mbetet të paktën edhe për një edicion në Ligën e Parë, ndërsa Flamurtari edhe vitin tjetër do të jetë pjesë e Superligës.

Takimi tjetër i barazhit luhet nesër mes Vëllaznimit dhe Flamurtarit në po të njëjtin orar në po të njëjtin stadium.

SHEFFIELD WEDNESDAY

Nuhiu ftohet nga Challandes

23 Maj, 2018 @15:52

Sulmuesi shtatëgjatë i Sheffield Wednesday, Atdhe Nuhiu, edhe...

PLAY OFF

Përcaktohen finalistët në Play Off-in e futsallit

23 Maj, 2018 @11:13

Pasi i fituan ndeshjet e para në shtëpi, Feniksi e Liburni kaluan...

PLAY OUT

Ndeshja e parë e barazhit luhet sot

23 Maj, 2018 @11:01

Me fillim nga ora 16:00, sot Vushtrria e Flamurtari përballen mes...

ARSENAL

Zyrtare: Unai Emery në Arsenal

23 Maj, 2018 @9:56

Pak më parë, skuadra londineze Arsenal, e zyrtarizoi trajnerin e...

ROSSONERI

Milan s’kalon fair-playin financiar!

Foto: acmilan/fb

22 Maj, 2018 @21:59

Formalisht, UEFA-ja ka refuzuar marrëveshjen e fair-playit financiar...

CARLO ANCELOTTI

‘Bomba’ napolitane!

Foto: uefa.com

22 Maj, 2018 @21:52

Mediat italiane prej pasdites së sotme kanë filluar të shkruajnë...

PLAY OUT

Ndeshja e parë e barazhit luhet sot

23 Maj, 2018 @11:01

Me fillim nga ora 16:00, sot Vushtrria e Flamurtari përballen mes...

EKSKLUZIVE

Vigan Rexhaj lojtar i lirë

BOROZANI / Arian Paçarizi

22 Maj, 2018 @10:04

Mbrojtësi i Lirisë, Vigan Rexhaj, aktualisht është lojtarë i...

VIDEO

Rasti i kartonit të kuq! Ishte apo s’ishte?

21 Maj, 2018 @15:17

Dueli i djeshëm që vendosi kampionin e Kosovës, ndërmjet...

EUROPA LEAGUE

Kundërshtarët e mundshëm të Prishtinës në EL

Foto: prishtinafc.com

21 Maj, 2018 @14:50

Nënkampioni i Kosovës dhe finalisti i Kupës së Kosovës,...

CHAMPIONS LEAGUE

Kundërshtarët e mundshëm të Dritës në UCL

21 Maj, 2018 @14:32

Pasi e siguroi titullin kampion, tashmë skuadra e Dritës duhet të...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga