Të gjitha lajmet

8 & 24

Pensionohen fanellat e Kobe Bryantit

Pensionohen fanellat e Kobe Bryantit

13 Shtator, 2017 @8:49

Kryesia e Los Angeles Lakersit, vendosi që ta nderojë basketbollistin legjendar të tyre Kobe Bryant, duke ia pensionuar numrat 8 dhe 24 të tij në “Staples Center”.

Fanellat do të pensionohen me datën 18 dhjetor në ndeshjen kundër Golden State Warriors.

a

Në lidhje me pensionimin e fanelave Bryant tha:”Si fëmijë unë gjithmonë kam ëndërruar që fanella ime të pensionohet në raftet e Lakersit, por asnjëherë nuk kam imagjinuar për dy të tilla”.

Bryant u pensionua nga basketbolli me datën 13 prill 2016, ndërsa karriera e tij është e mbushur me plotë suksese. Ai gjindet në listën e koshashënuesve më të mirë në histori të NBA-së në pozitën e tretë.

1/4: SLLOVENIA - LETONIA

S’ka vend për befasi, Sllovenia në gjysmëfinale

Foto: fiba.com

12 Shtator, 2017 @21:58

Edhe pse ndeshja kaloi më ngushtë se që pritej, Sllovenia e kaloi...

MBESIN BARDHEKALTËR

Shima dhe Hysenagolli, vazhdojnë me Tiranën

Dikur, bashkë te KB Peja, tash te KB Tirana/ BOROZANI/Arkiv/Edrin Shkuliqi

12 Shtator, 2017 @20:57

Dyshja më e dalluar e basketbollit të Shqipërisë në vitet e...

TRAJNER I RI NË SUHAREKË

Denis Bajramovic trajner i ri i Yllit

Denis Bajramovic, është zyrtarizuar si trajner i ri i Yllit të Suharekës sot

12 Shtator, 2017 @20:42

Pas ndërprerjes së marrëveshjes me trajnerin Boban Ninic, për...

MIQËSORE: PRISHTINA-MORNAR

Fitore e ngushtë e Prishtinës ndaj Mornarit

12 Shtator, 2017 @20:19

Edhe pse në 2 minutat e fundit të ndeshjes nuk arriti të shënojë...

QENDRA NË PRIZREN

Urim Zenelaj rikthehet te Bashkimi

BOROZANI/Arkiv/Erdis Driza

12 Shtator, 2017 @20:18

Pas 4 stinorëve, qendra gjigande e basketbollit vendor, Urim Zenelaj...

1/4: GJERMANIA - SPANJA

Spanja, gjysmëfinalistja e parë

Foto: fiba.com

12 Shtator, 2017 @18:27

Spanja është gjysmëfinalistja e parë e EuroBasket2017! ‘Furia e...

THE BEST PERFORMANCES OF TOP 16

TOP 5 nga e teta e finales së Eurobasket 2017

Aleksei Shved, ylli i Rusisë/ Fotot: fiba.com

11 Shtator, 2017 @22:31

Basketbollisti i Rusisë, Alexey Shved, është përzgjedhur...

ZYRTARE

Tirana ndëpren bashkëpunimin me Milatovic para sezonit të ri

11 Shtator, 2017 @19:34

Përmes një deklarate zyrtare, klubi i Tiranës ka njoftuar...

1/8: SPANJA - TURQIA

Spanja nuk ndalet, vazhdon drejt çerekfinales

fiba.com

10 Shtator, 2017 @19:16

Me lojë të mirë dhe pa shumë probleme, përfaqësuesja e Spanjës...

1/8: LETONIA - MALI I ZI

Letonia arrin çerekfinalen

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @12:14

Pas fitores së shënuar sot, Letonia ka arritur të kualifikohet në...

CAVALIERS - HORNETS

James me shifra magjike, Cavs në ngritje

Foto: nba.com

25 Nëntor, 2017 @10:20

Cleveland Cavaliers, me ndihmën e super yllit LeBron James, arriti...

WESTBROOK vs DURANT

Westbrook: Nuk kam shok në parket

Foto: nba.com

25 Nëntor, 2017 @9:13

Ditë më parë, Oklahoma ishte përballur me Golden State Warriorsin...

DERRICK ROSE

Rose planifikon pensionimin

Foto: nba.com

25 Nëntor, 2017 @8:29

Ish-MVP i ligës më të fortë të basketbollit, NBA, Derrick Rose,...

HEAT-CELTICS

Dragic shkëlqen, Heat ndërpren serinë e Celtics

Foto: nba.com/heat

23 Nëntor, 2017 @9:16

Basketbollisti slloven, i zgjedhur më i miri i Eurobasket 2017, që...

THUNDER-WARRIORS

E para për Thunderin prej se iku Durant

Foto: nba.com/thunder

23 Nëntor, 2017 @8:25

Russell Westbrookut i është dashur të shënojë rekord pikë...

Të gjitha lajmet nga NBA