Të gjitha lajmet

FINAL SERIES, GAME 3

Penza-Bashkimi, dueli i tretë i finales

BOROZANI/ A. P.

Penza-Bashkimi, dueli i tretë i finales

2 Maj, 2018 @10:31

Vashat e Bashkimit janë shumë afër për të sjellë titullin e kampionit në Prizren. Ekipi i femrave të Bashkimit pas përforcimeve të bëra në janar të këtij viti nuk ka shijuar fare humbjen në Ligë të Femrave dhe me të njejtin ritëm po vazhdon edhe në Play-Off, ku tashmë po udhëheq 2-0 serinë e finales ndaj Penzës.

Penza, do të mundohet t’i ndalë vajzat e ekipit prizrenas nesër pasdite në Karagaç, në ndeshjen që nis në ora 17:30, ndërsa seria finale luhet deri në tre fitore.

PLAYOFF SKEMA

FBK ka përcaktuar këta zyrtarë për ndeshjen e tretë të serisë: Ngadhnjim Shabani (gj. kryesor), me ndihmës Elldin Uglarin dhe Amar Djekovicin, ndërsa vëzhgues është Mehdi Gashi.

Në rast të fitores së Penzës, seria do të vazhdojë, kurse në rast se Bashkimi shënon edhe fitoren e radhës, atëherë vajzat e drejtuara nga trajneri Illmen Bajra do të shpallen kampione të Kosovës për stinorin 2017/18 në Ligën e Femrave.

Penza është kampione aktuale e Kosovës, ndërsa Bashkimi nuk e ka fituar titullin kampion që nga viti 2010, stinori 2009/10.

GAME 2: WARRIORS - PELICANS

Rikthehet me fitore

Foto: nba.com

2 Maj, 2018 @10:16

Super ylli i Golden State Warriorsave, Stephen Curry, në ndeshjen...

GAME 1: RAPTORS - CAVS

Cavs fiton pas vazhdimeve

Foto: nba.com

2 Maj, 2018 @10:09

Nënkampioni i NBA-së Cleveland Cavaliers, duke e mposhtur Toronto...

GAME 3 OFFICIALS

Përcaktohen gjyqtarët për ndeshjet e treta të serisë

BOROZANI/ A. P.

2 Maj, 2018 @10:04

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka përcaktuar gjyqtarët...

SONTE

Kalaja-Borea, vendimtare për Superligë

BOROZANI/ A. P.

2 Maj, 2018 @9:52

Kanë mbetur edhe rreth dhjetë orë për t’u përcaktuar ekipi i...

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Andi Vrapçani në Texas Lutheran

1 Maj, 2018 @14:21

Reprezentuesi U18 i Kosovës, Andi Vrapçani, është anëtar i ri i...

SHQIP NË BOTË

Dardan Berisha me pikë dyshifrore në gjysmëfinale

1 Maj, 2018 @8:39

Në takimin e parë gjysmëfinal të serisë mes Nymburkut dhe...

DUELI I FUNDIT, OSE VAZHDIMI I SERISË

Rasti i fundit edhe për Yllin

BOROZANI/ A. P.

30 Prill, 2018 @14:40

Skuadra e Yllit, që ka ditur të bëj lojëra shumë të mira...

DUELI I TRETË I SERISË

Të mërkurën, lufto ose fund i stinorit për Rahovecin

BOROZANI/A.P.

30 Prill, 2018 @14:27

Skuadra e Rahovecit, që shkroi historinë e klubit me kualifikim në...

FINALET, NDESHJA 1: TIRANA - TEUTA

Teuta merr epërsinë e serisë

29 Prill, 2018 @22:58

Teuta e Durrësit duket serioze. Ekipi i djemëve të detit ka bërë...

SEMIFINALS GAME 2: BAS - RAH

2-0 në seri, një hap larg finales

BOROZANI / A.P

29 Prill, 2018 @20:06

Pas fitores në ndeshjen e parë të serisë, Bashkimi ka shënuar...

GAME 2: BASHKIMI (F) - PENZA (F)

Një fitore larg titullit

BOROZANI/ Arian Paçarizi

28 Prill, 2018 @20:12

Vashave të Bashkimit i duhet vetëm edhe një fitore për ta...

LIGA E FEMRAVE: FINALJA

Federata merr vendimin për ndeshjen e ndërprerë

BOROZANI / A.P

27 Prill, 2018 @17:57

Një ditë pas ndeshjes së parë finale mes Penzës dhe Bashkimit,...

GAME 1: PENZA-BASHKIMI

Ndërpritet ndeshja e parë finale

BOROZANI/A.P./Arkiv

26 Prill, 2018 @20:59

Ndeshja e parë finale ndërmjet Penzës dhe Bashkimit është...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Penza - Bashkimi

BOROZANI/ A.P

26 Prill, 2018 @17:11

Janë publikuar pesëshet e para të Penzës dhe të Bashkimit. ...

NË KARAGAÇ

Përcaktohet termini i ndeshjes së parë finale

BOROZANI/A.P.

24 Prill, 2018 @16:14

Ndeshja e parë finale e play-offit në Ligën e Femrave do të...

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave