Të gjitha lajmet

ROLAND GARROS 2017

Për të dhjetën herë, Nadal

Për të dhjetën herë, Nadal

11 Qershor, 2017 @17:31

rafael nadal (spa) 6 6 6
stanislas wawrinka (zvi) 2 3 1

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, ka shënuar fitore të lehtë duke luajtur furrishëm në finalen e Roland Garrosit sot.

Nadal fitoi 3-0 finalen ndaj Stan Wawrinkas nga Zvicra, duke e mposhtur 6-2, 6-3 dhe 6-1 në fund.

Ky është Grand Slami i 15 i Nadalit në total, ndërsa i pari që prej vitit 2014.

Me këtë, Nadal e ka kaluar legjendën Pete Sampras në listën e fituesve të Grand Slamit, ndërsa para tij është vetëm Roger Federer, që ka 18 Grand Slame të fituara.

p

ROLAND GARROS

20-vjeçarja Ostapenko fiton Roland Garrosin

10 Qershor, 2017 @17:35

Një super befasi ka ndodhur në Roland Garros sa i përket...

ROLAND GARROS - GJYSMËFINALET

Përmbysje e Wawrinkas, mposhtet numri 1 i botës

9 Qershor, 2017 @17:36

Me triumfin e zvicranit Stan Wawrinka është mbyllur gjysmëfinalja...

ROLAND GARROS

Djokovic në pension të përkohshëm?

7 Qershor, 2017 @15:10

Forma aspak e mirë muajve të fundit dhe eliminimi i sotëm nga...

PARIS MASTERS 2017

Numri një i botës, u tërhoq nga Paris Masters

REUTERS/Arkiv

4 Nëntor, 2017 @11:25

Tenisti 31 vjeçar, Rafael Nadal, është tërhequr nga Paris...

TENIS

Nadal e mbyll si lider vitin 2017

1 Nëntor, 2017 @19:09

Fitorja e sotme ndaj Hyeon Chung në raundin e dytë të Paris...

SHANGHAI MASTERS

Federer mposht Nadalin për titullin e 94-t në karrierë

15 Tetor, 2017 @12:01

Vazhdon forma e mirë e Roger Federer në vitin 2017. Teniseri...

CHINA OPEN

Nadal fiton China Open, titulli i gjashtë i vitit

Foto: China Open

8 Tetor, 2017 @15:24

Për të dytën herë në karrierë dhe për të parën herë që nga...

TURNEU I KATEGORIVE TË REJA

Dihen fituesit te tenistet dhe teniserët e rinj në turneun e Prizrenit

Foto: FTK

18 Shtator, 2017 @12:09

Në organizim të klubit të tenisit “Prizreni” u mbajt turneu i...

Të gjitha lajmet nga Tenis