Të gjitha lajmet

VLLAZNIA-TIRANA

Përcakohet data tjetër e Superkupës së Shqipërisë

Përcakohet data tjetër e Superkupës së Shqipërisë

7 Prill, 2017 @18:37

Pas dhunës së treguar nga tifozët në natën e mbrëmshme kur u desht të zhvillohej ndeshja finale e Superkupës së Shqipërisë ndërmjet Vllaznisë dhe Tiranës, FSHB ka vendosur për datën e re të kësaj finaleje.

Kështu, përmes një komunikate të lëshuar nga Sekretarti i FSHB-së, Korab Llazani, është marrë Vendim që finalja e Superkupës së Shqipërisë të zhvillohet të hënën me fillim në ora 18:00 dhe atë, pa praninë e tifozëve.

LEONARD MEKAJ

Leonard Mekaj me rekord personal të stinorit

7 Prill, 2017 @18:20

Basketbollisti i Pejës, Leonard Mekaj, ka shënuar rekord personal...

LIVE: BASHKIMI - YLLI

Publikohen pesëshet startuese

BOROZANI

7 Prill, 2017 @18:14

Në prag të duelit mes Bashkimit dhe Yllit, që zhvillohet sonte në...

KERASANI - PEJA

Pa befasi, Peja mposht Kerasanin

7 Prill, 2017 @17:53

Pas humbjes nga Sigal Prishtina në mesjavë, Peja i është rikthyer...

SPECIALE

Bashkimi, ekipi i vetëm që i mposhti dy finalistët e BIBL këtë stinor

Pamje nga ndeshja Bashkimi-Beroe/ BOROZANI/ A. P.

7 Prill, 2017 @11:41

Ekipi bullgar, Beroe por edhe ai maqedonas, Kumanova, kanë arritur...

PAS MOSZHVILLIMIT TË NDESHJES

KB Tirana dënon dhunën e djeshme

7 Prill, 2017 @9:08

Përmes një komunikate të lëshuar në Facebook, KB Tirana, ka...

SHTYHET

Shtyhet Superkupa e Shqipërisë, përleshje tifozësh

7 Prill, 2017 @8:24

Superkupa e Shqipërisë në basketboll që është dashur të...

NGJARJE E MADHE

Bursa për NCAA në Prishtinë

7 Prill, 2017 @7:50

Më 22 dhe 23 prill në Prishtinë, gjegjësisht në palestrën e...

XHIRO XXV TERMINET

Peja e Bashkimi hapin nesër xhiron XXV

6 Prill, 2017 @21:53

Përballjet e xhiros së XXV të Superligës së Kosovës nisin...

EUROPIANI - DIV C

Mblidhet edhe Kosova U16

6 Prill, 2017 @13:57

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg...

KOSOVA U-18 FEMRAT

Shatri dhe Selimi ftojnë vashat U18

6 Prill, 2017 @13:53

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-18 në konkurrencën e femrave,...

SHQIP NË BOTË

Edon Maxhuni me pikë dyshifrore në humbjen e Long Beach State

18 Janar, 2018 @11:58

Pas fitores ndaj UC Riverside University në fundjavë, Long Beach...

LIGA BALTIKE

Shoshi double-double në fitoren e radhës

Foto: fiba.basketball

17 Janar, 2018 @19:15

Skuadra e Pieno Zvaigzdes, ku luan reprezentuesi i Kosovës, Lis...

NË JAPONI

Samurajët zyrtarizojnë Hajrizin

17 Janar, 2018 @11:01

Basketbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Drilon Hajrizi, sot...

JUSTIN DOELLMAN

Doellman në Mal të Zi

16 Janar, 2018 @22:28

Reprezentuesi i Kosovës, Justin Doellman, shpejt pritet të...

CHAMPIONS LEAGUE

Dardan Berisha shkëlqen, por Nymburku mposhtet nga Besiktasi i Sipahit

Foto: Champions League basketball

16 Janar, 2018 @20:25

Me rezultat 91-80 u mbyll dueli i sontëm mes Besiktasit të Kenan...

Të gjitha lajmet nga International