Të gjitha lajmet

PAS FITOREVE TË DYTA

Përcaktohen finalistët në Superligë

Përcaktohen finalistët në Superligë

16 Maj, 2017 @9:07

Pas fitoreve të shënuara edhe në ndeshjet e dyta të serisë gjysmëfinale të Play-Offit, Besa Famiglia dhe Trepça, do të takohen në finale të Play-Offit në luftë për titullin kampion për këtë stinor 2016/17.

Besa mposhti edhe në ndeshjen e dytë Kastriotin e Ferizajit 36-22 për tu kualifikuar në finale.

Ndërsa Trepça mposhti Prishtinën edhe njëherë, kësaj radhe në kryeqytet për të siguruar finalen, 35-34.

Dueli i parë final, zhvillohet nesër në Karagaç, ku Besa Famiglia pret Trepçën me fillim në ora 19:00.

SPANISH GP

Hamilton triumfon në garën e Spanjës

14 Maj, 2017 @15:44

Me triumfin e anglezit Lewis Hamilton u mbyll gara e Formula1 që u...

PLAYOFF GJYSMËFINALET

Trepça bindshëm ndaj Prishtinës

12 Maj, 2017 @14:12

Trepça ka shënuar fitore bindëse në duelin e parë gjysmëfinal...

PARAGLLAJD BOTËRORI

Vlorë, fillon Kampionati Botëror ne Paragllajdizëm, diciplina precizion

5 Maj, 2017 @14:28

Sot me një ceremoni madhështore të përcjellur me shumë...

DERBI I SUPERLIGËS

Derbi i të pamposhturve, të dielën

27 Tetor, 2017 @14:24

Të dielën në Karagaç të Pejës, zhvillohet derbi i elitës së...

TREPÇA-KASTRIOTI

Trepça fiton në tavolinë

26 Tetor, 2017 @9:50

Derbi i mesit të tabelës në elitën e hendbollit të Kosovës, nuk...

PASQYRA E SHKURTËR: XHIROJA V

BesaFamgas dhe Prishtina - krejt fitore

BOROZANI/D.S./Arkiv

16 Tetor, 2017 @10:05

Dy skuadrat që po mbajnë pikët maksimale në elitën e hendbollit...

PASQYRA E XHIROS IV TË SUPERLIGËS

Besa e pandalshme, +33 ndaj Vëllaznimit

9 Tetor, 2017 @10:12

Kampionia aktuale, Besa FamGas, nuk ka hasur rezistencë as në...

KASTRIOTI-SAMADREXHA

Kastrioti fiton duelin e fundit të javës

4 Tetor, 2017 @8:28

Ndeshja e fundit e javës së tretë të Superligës së Kosovës në...

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga