Të gjitha lajmet

REF's

Përcaktohen referët e Botërorit “Rusia 2018”

REUTERS/Arkiv

Përcaktohen referët e Botërorit “Rusia 2018”

29 Mars, 2018 @19:30

Komiteti i Referëve të FIFA-së ka përcaktuar 36 referë dhe 63 ndihmës-referë që vinë nga 46 vende të botës, për Kampionatin Botëror “Rusia 2018”.

Për herë të parë në listë, që prej vitit 1938, nuk ka referë nga Britania e Madhe. Kjo është duke ndodhë për herë të parë në 80 vjet.

Howard Webb, që ka qenë referi i finales së Botërorit 2010 në Afrikën e Jugut dhe anglezi i vetëm në “Brazili 2014” - nuk është përfshirë kësaj radhe.

E nga referët kryesorë që vinë nga vendet e Evropës janë caktuar: Felix Brych (GjER), Cuneyt Çakir (TUR), Sergey Karasev (RUS), Bjorn Kuipers (HOL), Szymon Marciniak (POL), Miguel Antonio Mateu Lahoz (SPA), Milorad Mazic (SRB), Gianluca Rocchi (ITA), Damir Skomina (SVN) dhe Clement Turpin (FRA).

Referet e Boterorit Rusia 2018

Referet e Boterorit Rusia 2018

MEDIA

UEFA dënon rëndë Skënderbeun!

Foto: KFSkenderbeu/fb

29 Mars, 2018 @18:48

Zbuluar nga portali shqiptar Syri.net janë publikuar dënimet që...

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Graph. Olsen Kraja

29 Mars, 2018 @16:28

TOP 5 ndeshjet e fundjavës me disa ndeshje të përmendura nën ‘to,...

RAMIZ SADIKU - FERIZAJI

Ferizaji bën hap drejt zonës së Superligës

Foto: Arkiv

29 Mars, 2018 @15:32

Me fitoren e shënuar sot përballë Ramiz Sadikut në Prishtinë,...

NDARJA E HISES

Liga e Kombeve, sa euro i fiton Kosova?

BOROZANI/ D.S./ Arkiv

29 Mars, 2018 @13:39

Pas shortit, së fundmi UEFA ka publikuar edhe shifrat që do të...

TERMINET E XHIROS XXIII

Një ndeshje të shtunën, të tjerat të dielën

BOROZANI/Arian Paçarizi

29 Mars, 2018 @12:30

Federata e Futbollit të Kosovës ka publikuar sot orarin e ndeshjeve...

BASHKIMI-BALLKANI

Ballkani ndalet nga Bashkimi

BOROZANI/ A. P.

28 Mars, 2018 @15:31

Pas tre fitoreve radhazi, skuadra e Ballkanit të Suharekës, është...

RAMIZ KRASNIQI

Të punojmë edhe më shumë

Foto: FFK

27 Mars, 2018 @22:06

Përzgjedhësi i Kosovës U19, Ramiz Krasniqi, në deklaratën e tij...

MEDIAT GJERMANE

“Betoni” kosovar i pakalueshëm

Foto: FFK

27 Mars, 2018 @21:30

Mediat gjermane e kanë quajtur beton, mbrojtjen e përfaqësueses...

KOSOVA-GJERMANIA

Kosova U21 ndal kampionët evropian

Foto: FFK

27 Mars, 2018 @19:35

Përfaqësuesja e Kosovës U21 ka arritur të marrë pikë nga...

KOSOVA - BURKINA FASO

Dy ndeshje, dy fitore për Kosovën me Challandesin

11-shja e Kosovës sonte/ Foto: FFK

27 Mars, 2018 @18:59

Ka përfunduar pak më parë edhe miqësorja e dytë në Francoville...

VAR

VAR edhe në Botërorin e Rusisë

3 Mars, 2018 @13:49

Pas lajmit të djeshëm që sistemi VAR do të përdoret nga sezoni i...

LIONEL MESSI

Futbolli më ka borxh!

Foto: fifa.com

13 Dhjetor, 2017 @12:38

Pas rrezikimit të madh për t’u kualifikuar në Kampionat Botëror,...

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR 2017

Salah afrikani i vitit nga BBC

11 Dhjetor, 2017 @21:55

Mesfushori egjiptian që po shkëlqen te Liverpooli, Mohamed Salah,...

OPTA

Rusia 2018, Brazili favorit, por ku është Anglia?

2 Dhjetor, 2017 @11:50

Pasi u kuptuan grupet e Botërorit të Rusisë, portali statistikor...

RUSIA 2018

Shorti i Botërorit Rusia 2018

1 Dhjetor, 2017 @15:58

Pas shortit të mbajtur sot në Kremlin të Rusisë, kështu duken...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018