Të gjitha lajmet

PLAY OFF

Perëndimi gati për Play Off

Perëndimi gati për Play Off

10 Prill, 2017 @7:43

Konferenca e Perëndimit, është kompletuar për Play Offin 2016/17.

Me humbjen e Denver Nuggetsit ndaj Oklahomës, Portland Trail Blazers, e sigiroi automatikisht Play Offin dhe e morri biletën e fundit.

TABELA AKTUALE

Skuadrat që do të jenë në Play Off në Perëndim janë: Golden State Warriors, San Antonio Spurs, Houston Rockets, Los Angeles Clippers, Utah Jazz, Oklahoma City Thunder, Memphis Grizzlies dhe Portland Trail Blazers.

REKORD HISTORIK

I madhi Westbrook! Thyen legjendën

10 Prill, 2017 @7:18

Basketbollisti i Oklahoma City Thunder, Russell Westbrook, ka arritur...

PEJA - BASHKIMI

Peja fiton ndeshjen e mbetur ndaj Bashkimit

9 Prill, 2017 @17:45

Në duelin e mbetur nga xhiroja e XIV, Peja e mposhti Bashkimin në...

SIGAL PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Fitore e lehtë për Sigal Prishtinën

8 Prill, 2017 @20:07

Ndeshja e sontme kundër Vëllaznimit, i ka shërbyer më shumë si...

RAHOVECI - TREPÇA

Trepça mposht Rahovecin pas vazhdimeve

8 Prill, 2017 @19:55

Ndeshje e nxehtë është zhvilluar sot në Suharekë, në palestrën...

FBK

Belegu takon kryetarin e FIBA Europe

Foto: Arkiv

8 Prill, 2017 @18:00

Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Erolld Belegu,...

RREGULLAT E FBK

Mungesat e theksuara në derbin Peja-Bashkimi

8 Prill, 2017 @11:28

Dueli derbi i mbetur nga xhiroja XIV e Superligës ndërmjet Pejës e...

CELTICS - PELICANS

Davis përfundon serinë e Bostonit

Foto: nba.com

17 Janar, 2018 @10:45

New Orleans Pelicans, duke e mposhtur pas vazhdimeve Bostonin me...

REKORD

Lauri Markkanen në histori të NBA-së

Foto: nba.com

16 Janar, 2018 @10:20

Lojtari rookie i Chicago Bulls, finlandezi Lauri Markkanen, dje hyri...

CAVS - WARRIORS

Warriors mposht Cavsin përsëri

Foto: nba.com

16 Janar, 2018 @10:07

Cleveland Cavaliers dhe Golden State Warriors, sot në mëngjes u...

HEAT - BUCKS

E shtata rresht për Miamin

Foto: nba.com

15 Janar, 2018 @9:53

Po vazhdon ngritja e skuadrës Miami Heat në Lindje. Fitoren e...

PACERS - CAVS

Cavs ia dhuron fitoren Indianës

Foto: nba.com

13 Janar, 2018 @10:27

Një tjetër humbje e Clevelandit erdhi dje në ndeshjen kundër...

Të gjitha lajmet nga NBA