Të gjitha lajmet

HENDBOLL

Përfaqësuesja U-20 kthehet në Kosovë

Përfaqësuesja U-20 kthehet në Kosovë

Teksti: FHK

26 Mars, 2018 @14:00

Pasi shteti serb nuk ka lejuar hendbollistet e përfaqësueses U-20 të Kosovës që të luajnë ndeshjet kualifikuese për botërorin e këtij viti, delegacioni i Kosovës të shtunën mbrëma është kthyer në shtëpi. Ndeshjet është dashur të luhen në afërsi të Beogradit, prej të premtes deri të dielen, por shteti serb fillimisht ndaloi zhvillimin e ndeshjes mes Serbisë e Kosovës e më pas edhe ato të Kosovës me Norvegjinë e Sllovakinë. Serbia u përjashtua nga turneu, ndërsa të premten është luajtur vetëm takimi Norvegji – Sllovaki. Të premten është dashur të përballen edhe Serbia e Kosova.

Federata jonë i propozoi EHF-së që dy ndeshjet të luhen në Prishtinë, të dielen e të hënën, dhe propozimi u vlerësua lart në një situatë të vështirë. Por delegacionet e Sllovakisë dhe Norvegjisë pas konsultimeve me federatat përkatëse nuk pranuan mundësinë që nga Beogradi të udhëtojnë për në Prishtinë që të luajnë ndeshje, për shkak të arsyeve të tyre. FHK-ja mori të gjitha masat që këto ndeshje të luhen në Prishtinë, por propozimi i saj nuk u pranua, ndonëse u vlerësua lart.

Kështu të shtunën në ora 14:00 delegacioni i Kosovës, nën masa të rrepta të sigurisë u nis për në Kosovë. Pati përcjellje të vazhdueshme deri në kufi, ndërsa në Prishtinë lojtaret arritën rreth orës 20:00.

Pritet një vendim i EHF-së për terminin e dy ndeshjeve dhe për vendin e zhvillimit të tyre.

BELLORUSIA-KOSOVA

Kosova mposhtet nga belloruset

Foto: FHK

25 Mars, 2018 @15:21

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll është mposhtur nga...

AUSTRALIAN GP

Vettel fiton, gabimi kompjuterik lë Hamiltonin pas

Vettel duke festuar fitoren e parë të stinorit/ Foto: Eurosport via Reuters

25 Mars, 2018 @12:05

Skuadra e Mercedesit ka fajësuar një gabim kompjuterik, derisa...

XHUDO

Erza Muminoviqi e Flaka Loxha me medalje të argjendta në Sarajevë

Foto: Toni Kuka Facebook

24 Mars, 2018 @18:51

Me medalje të argjendta e kanë mbyllur ditën e sotme dy xhudistet...

XHUDO

Xhudistja serbe nuk pranon duelin, Flaka Loxha në finale

24 Mars, 2018 @14:12

Pasi përfaqësuesja serbe e hendbollit nuk pranoi të ndeshet me...

MEDIA

EHF dënon dhe diskualifikon Serbinë

23 Mars, 2018 @16:21

Pas anulimit të ndeshjes kualifikuese ndaj Kosovës, nga shteti...

KUALIFIKIMET E JUNIIOREVE

Serbia anulon ndeshjen, Kosova fiton

Foto: FHK

23 Mars, 2018 @16:04

Ndeshja kualifikuese për Kampionatin Botëror të junioreve...

HENDBOLL - PËRFAQËSUESJA

Bjellorusia mposht Kosovën, zvogëlohen gjasat për kualifikim

21 Mars, 2018 @19:27

Në takimin e zhvilluar sot në kuadër të fazës së dytë...

HENDBOLL

Vëllaznimi e Drita barazojnë në Gjakovë

Foto: FHK

19 Mars, 2018 @10:38

Me barazim është mbyllur dueli i luajtur në Gjakovë në mes...

WINTERSPORTS

Sezoni i borës

19 Mars, 2018 @13:51

Asgjë e re në botën e skijimit alpin edhe këtë sezon. Së paku...

HENDBOLL

Besa i revanshohet Prishtinës, shkëputet në krye

Foto: FHK

17 Mars, 2018 @22:56

Në xhiron e dytë të Superligës A në hendboll, skuadra e Besa...

SHORTI

Kosova mëson kundërshtarët në kualifikime për EURO2020

12 Prill, 2018 @20:15

Janë caktuar kundërshtarët e përfaqësueses së Kosovës në...

SOT SHORTI

Kosova në pritje të rivalëve në kualifikime për EURO2020

BOROZANI/D.S.

12 Prill, 2018 @9:13

Sot në ora 19:00 në Trondheim të Norvegjisë, do të hidhet shorti...

BELLORUSIA-KOSOVA

Kosova mposhtet nga belloruset

Foto: FHK

25 Mars, 2018 @15:21

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll është mposhtur nga...

MEDIA

EHF dënon dhe diskualifikon Serbinë

23 Mars, 2018 @16:21

Pas anulimit të ndeshjes kualifikuese ndaj Kosovës, nga shteti...

KUALIFIKIMET E JUNIIOREVE

Serbia anulon ndeshjen, Kosova fiton

Foto: FHK

23 Mars, 2018 @16:04

Ndeshja kualifikuese për Kampionatin Botëror të junioreve...

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga