Të gjitha lajmet

XHUDO

Përfundon Evropiani për Erzën

Përfundon Evropiani për Erzën

13 Shtator, 2018 @13:05

Xhudoka nga Kosova, Erza Muminoviq është eliminuar në rrethin preliminar në kategorinë -44kg, në Kampionatin Evropian për Juniorë në Xhudo, i cili ka nisur sot në Sofje.

Erza u mposht me waza-ari nga azerbajxhanasja Shafag Hamidova.

Kujtojmë që Erza është kampione evropiane në kategorinë e kadetëve. Ndërkohë në këtë kampionat, Kosova përfaqësohet edhe me Flaka Loxhën dhe Shpat Zekën.

XHUDO

Kosova dhe xhudo, dominimi vazhdon!

26 Prill, 2018 @19:38

Në ditën e parë të kampionatit evropian që po mbahet në Tel...

XHUDO BERLIN - KUPA EUROPIANE U18

Edhe Erza Muminoviq e artë

Foto: FXHK

7 Prill, 2018 @20:53

Erza Muminoviq (-44kg) ka shkëlqyer në kupën Evropiane për kadet...

XHUDO

Erza Muminoviqi e Flaka Loxha me medalje të argjendta në Sarajevë

Foto: Toni Kuka Facebook

24 Mars, 2018 @18:51

Me medalje të argjendta e kanë mbyllur ditën e sotme dy xhudistet...

MOTOÇIKLIZËM

Aksidenti i kushton shtrenjtë Fenatit

11 Shtator, 2018 @10:25

Motoçiklisti italian, Romano Fenati, ishte përjashtuar nga gara,...

AUTOMOBILIZËM

Auto Sllallom Gjakova - rezultatet e garës

Foto: FASK

10 Shtator, 2018 @14:23

Fitues i garës së tretë në disiplinën e auto sllallomit në...

MOTOGP

Dovi triumfon në San Marino

9 Shtator, 2018 @13:49

Pas anulimit të garës në Britani të Madhe për shkak motit të...

HENDBOLL

Besa Famgas fiton në EHF Cup

Foto: KHBesa/fb

8 Shtator, 2018 @19:53

Kundërsulmet dhe golat nga 9 metërshi ishin arma kryesore e...

BUENOS AIRES 2018

Pesëshja për debutim të Kosovës

Fotot: buenosaires2018/OfficialPage

31 Gusht, 2018 @11:44

Kosova do të jetë pjesëmarrëse e Lojërave Olimpike të të...

Të gjitha lajmet nga Të tjera