Të gjitha lajmet

EUROLEAGUE

Përfundon stinori i rregullt, caktohen çiftet në Play Off

Përfundon stinori i rregullt, caktohen çiftet në Play Off

8 Prill, 2017 @8:20

Dje përfundoi stinori i rregullt në Euroleague.

Biletën e fundit për Play Off, arriti ta rrëmbej skuadra turke Darussafaka, e cila e mposhti kundërshtarin e drejtpërdrejtë për pozitën e tetë, Crvena Zvezdën, me rezultat 78-62.

Përveç, Darussafakës, në Play Off do të jenë edhe skuadrat: Real Madrid, CSKA Moska, Olympiacos, Panathinaikos, Fenerbahçe, Anadolu Efes dhe Baskonia.

Ndërsa çiftet në Play Off, do të jenë kështu:

Real Madrid - Darussafaka
Panathinaikos - Fenerbahçe
Olypiacos - Anadolu Efes
CSKA Moska - Baskonia

TABELA AKTUALE

Ndeshjet e Play Offit, do të fillojnë me 18 prill dhe do të zgjatë maksimalisht deri më 2 maj 2017, derisa skuadra e cila i bën 3 fitore në seri do të kualifikohet për në Final Four.

DERBI NË KARAGAÇ

Peja e Bashkimi, nesër përgatiten për derbi

7 Prill, 2017 @22:07

Pas ndeshjeve të zhvilluara sonte në kuadër të xhiros XXV të...

BASHKIMI-YLLI

Bashkimi me fitore, kërcen në vend të dytë

7 Prill, 2017 @20:09

Bashkimi ka arritur të shënojë fitore në kuadër të xhiros XXV...

PJESA E PARË: BASHKIMI-YLLI

Ngushtë në Prizren

BOROZANI/Arkiv

7 Prill, 2017 @19:03

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes Bashkimi - Ylli që po...

VLLAZNIA-TIRANA

Përcakohet data tjetër e Superkupës së Shqipërisë

7 Prill, 2017 @18:37

Pas dhunës së treguar nga tifozët në natën e mbrëmshme kur u...

LEONARD MEKAJ

Leonard Mekaj me rekord personal të stinorit

7 Prill, 2017 @18:20

Basketbollisti i Pejës, Leonard Mekaj, ka shënuar rekord personal...

LIVE: BASHKIMI - YLLI

Publikohen pesëshet startuese

BOROZANI

7 Prill, 2017 @18:14

Në prag të duelit mes Bashkimit dhe Yllit, që zhvillohet sonte në...

KERASANI - PEJA

Pa befasi, Peja mposht Kerasanin

7 Prill, 2017 @17:53

Pas humbjes nga Sigal Prishtina në mesjavë, Peja i është rikthyer...

SPECIALE

Bashkimi, ekipi i vetëm që i mposhti dy finalistët e BIBL këtë stinor

Pamje nga ndeshja Bashkimi-Beroe/ BOROZANI/ A. P.

7 Prill, 2017 @11:41

Ekipi bullgar, Beroe por edhe ai maqedonas, Kumanova, kanë arritur...

RRUGA PËR FINAL FOUR (2)

Çerekfinalet e Euroligës: CSKA Moska – Baskonia Vitoria Gasteiz

Foto: euroleague.net

13 Prill, 2017 @10:00

Kampionia aktuale përballë rebelimit bask. Parashikimi: 3-1...

RRUGA PËR FINAL FOUR (1)

Çerekfinalet e Euroligës: Real Madrid - Darüşşafaka

Foto: okdiario.com

12 Prill, 2017 @9:28

Ekipi më potent i pjesës së rregullt me gjasa të mëdha karshi...

PËRMBLEDHJE - JAVA 29

Reali siguron vendin e parë, kampioni mposhtet në Greqi

euroleague.net

1 Prill, 2017 @11:23

Real Madrid - Fenerbahçe Gjiganti spanjoll, Real Madrid, dje duke e...

EUROLEAGUE: REAL - BARCA

‘El Clasico’ i takon Realit

22 Mars, 2017 @22:47

Me fitoren e Realit u mbyll ‘El Clasico’ i basketbollit në kuadër...

TE FENERI

Datome, 3 javë jashtë parketit

22 Mars, 2017 @15:31

Basketbollisti 29 vjeçar i Fenerbahçes, Luigi Datome, do të...

Të gjitha lajmet nga Euroleague