Të gjitha lajmet

KOSOVA (F)

Përgatitjet për Evropian vazhdojnë nesër

Përgatitjet për Evropian vazhdojnë nesër

Teksti: FBK

12 Qershor, 2018 @14:54

Përfaqësuesja U18 (Femrat) të mërkurën (13.06.2018) do të mbajë stërvitje në palestrën e kolegjit “ISP” në Prishtinë me fillim nga ora 15:00.

Kosova U18 do të garoj në Kampionatin Evropian U18, Divizioni B, që do të mbahet prej 3 deri më 12 gusht në Austri.

Kosova bën pjesë në Grupin D bashkë me këto shtete: Norvegjinë, Ukrainën, Bjellorusinë, Sllovakinë dhe Luksemburgun.

Lista e basketbollisteve të ftuara:

1. Besjana Martinaj
2. Diellza Dekaj
3. Melisa Ibrahimi
4. Enisa Kamerolli
5. Tringa Ukaj
6. Besjana Shala
7. Florentina Karavidaj
8. Yllka Berisha
9. Ergita Dema
10. Agnesa Rrahmani
11. Fjolla Ajeti
12. Astera Tuhina
13. Nora Sylejmani
14. Festa Bicurri
15. Diellza Leti
16. Leona Rexhepi

KOSOVA

Kanë filluar stërvitjet për përfaqësuesen e Kosovës

Foto: fiba.com

11 Qershor, 2018 @18:38

Nën urdhërat e trajnerit amerikan, Brad Greenberg, përfaqësuesja...

GOLDEN STATE WARRIORS

Kampioni në kërkim të super yllit

Foto: nba.com

11 Qershor, 2018 @18:26

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, po kërkon ta...

KOSOVA U18

Shkurtohet lista e Kosovës U18

BOROZANI/ E. D/ Arkiv

11 Qershor, 2018 @14:18

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U18, Ibrahim Karabeg e ka publikuar...

INTERNATIONAL SATELLITE

Turne streetballi më 23 qershor

11 Qershor, 2018 @13:47

Me datën 23-24 qershor, do të mbahet turneu i streetballit 3x3 në...

GAME 4: CAVS - WARRIORS

Curry 37p, Durant rekord asistesh - Warriors kampion

Foto: GS/fb

9 Qershor, 2018 @8:18

Golden State Warriors me fitoren e sotme 108-81 si mysafir i...

FTESA E KOSOVËS

Altin Morina dhe Valon Bunjaku ftohen nga Greenberg

BOROZANI/ A. P.

8 Qershor, 2018 @15:19

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, ka ftuar 17 basketbollistë...

GAME 3: CAVS - WARRIORS

Warriors 3-0 me Durantin që shënoi rekord

Foto: FoxNews/GoogleImages

7 Qershor, 2018 @7:49

Golden State Warriors pothuajse është kampion i stinorit 2018/19....

GAME 3: PENZA - BASHKIMI

Vajzat e Bashkimit kampione të Kosovës!

BOROZANI / A.P

3 Maj, 2018 @18:05

Vajzat e Bashkimit janë zyrtarisht kampione të Kosovës për...

FINAL SERIES, GAME 3

Penza-Bashkimi, dueli i tretë i finales

BOROZANI/ A. P.

2 Maj, 2018 @10:31

Vashat e Bashkimit janë shumë afër për të sjellë titullin e...

GAME 2: BASHKIMI (F) - PENZA (F)

Një fitore larg titullit

BOROZANI/ Arian Paçarizi

28 Prill, 2018 @20:12

Vashave të Bashkimit i duhet vetëm edhe një fitore për ta...

LIGA E FEMRAVE: FINALJA

Federata merr vendimin për ndeshjen e ndërprerë

BOROZANI / A.P

27 Prill, 2018 @17:57

Një ditë pas ndeshjes së parë finale mes Penzës dhe Bashkimit,...

GAME 1: PENZA-BASHKIMI

Ndërpritet ndeshja e parë finale

BOROZANI/A.P./Arkiv

26 Prill, 2018 @20:59

Ndeshja e parë finale ndërmjet Penzës dhe Bashkimit është...

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave