Të gjitha lajmet

UKRAINË-KOSOVË

Përkundër përmirësimeve, Kosova mposhtet nga Ukraina

Përkundër përmirësimeve, Kosova mposhtet nga Ukraina

9 Tetor, 2016 @19:46

Ukraina
Kosova
Ukraina 3 : 0 Kosova
A.Kravets 31', A.Yarmolenko 81', R.Rotan 87'

Stadion MKS Cracovia (Kraków)
Përkundër përmirësimeve, Kosova mposhtet nga Ukraina
Përkundër përmirësimeve, Kosova mposhtet nga Ukraina
Përkundër përmirësimeve, Kosova mposhtet nga Ukraina
Përkundër përmirësimeve, Kosova mposhtet nga Ukraina
Përkundër përmirësimeve, Kosova mposhtet nga Ukraina
Përkundër përmirësimeve, Kosova mposhtet nga Ukraina
Përkundër përmirësimeve, Kosova mposhtet nga Ukraina
Përkundër përmirësimeve, Kosova mposhtet nga Ukraina

Me rezultat 3-0 është mbyllur takimi i tretë kualifikues i Kosovës drejt Botërorit “Rusia 2018”.

Përkundër faktit që Kosova zhvilloi paraqitje shumë më të pjekur në këtë takim, e sidomos në pjesën e dytë, Ukraina shënoi tri herë, duke shfrytëzuar pasigurinë në mbrojten e Kosovës dhe takimi u mbyll me shifrat 3-0.

Ndër disa raste që Kosova i krijoi në pjesën e dytë, ra në sy një shtyllë e Bernard Berishës, rast i cili ishte shumë pak minuta para golit të dytë të ukrainasve, gol i cili e mbylli takimin.

Pas 3 ndeshjeve, Kosova ndodhet në vendin e fundit të Grupit I.

GRUPET RUSSIA 2018

UKRAINË-KOSOVË

Formacionet zyrtare: Ukrainë-Kosovë

9 Tetor, 2016 @17:03

1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet zyrtare të...

SHQIPËRIA

Latifi e Kaçe në tribunë me Spanjën

Ergys Kaçe, nuk do të luajë sonte në ndeshjen kundër Spanjës. / BOROZANI.COM/ Lis Dorambari

9 Tetor, 2016 @15:58

Dy futbollistët e kombëtares shqiptare, Liridon Latifi dhe Ergys...

SAO PAOLO

Shqetësime për Napolin, lëndim i rëndë për Milik

Foto: ESPN

9 Tetor, 2016 @15:44

Lajme aspak të mira për skuadrën e Napolit. Sulmuesi i ardhur nga...

SHQIPËRIA

Talenti kosovar pajiset me pasaportë shqiptare, i bashkohet kombëtares U21

9 Tetor, 2016 @14:23

Inkuadrimi i futbollistëve të U21 në kombëtaren A të...

SHQIPËRI-SPANJË

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë

9 Tetor, 2016 @13:50

Pak para ndeshjes mes Shqipërisë e Spanjës, e cila zhvillohet...

ANDRIY SHEVCHENKO

Sheva tregon ku qëndron forca e Kosovës

REUTERS/Arkiv

9 Tetor, 2016 @11:51

Selektori i Ukrainës, Andriy Shevchenko, në një intervistë për...

GJERMANIA - ÇEKIA

Bindshëm drejt Botërorit

8 Tetor, 2016 @22:56

Gjermania ka treguar edhe njëherë cilësitë e saja dhe nuk ka...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018