Të gjitha lajmet

ESTONIA - KOSOVA

Përmirësime po, fitore jo!

BOROZANI/ Arkiv

Përmirësime po, fitore jo!

8 Janar, 2017 @19:49

ESTONIA
KOSOVA
ESTONIA 27 : 23 KOSOVA
Jurgen ROOBA 7 gola Deniz TERZIQI 5 gola

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll është mposhtur edhe në ndeshjen kthyese ndaj përfaqësueses së Estonisë.

Ndryshe nga ndeshja e katër ditëve më parë, kur u mposhtëm me 14 gola dallim, sonte treguam lojë shumë më të pjekur, mirëpo megjithatë humbja mbeti e pashmangshme.

Estonia udhëhoqi gjatë gjithë kohës në rezultat, por djelmoshat tanë nuk u dorëzuan në asnjë çast, duke mos lënë kundërshtarin të shkëputet.

Madje kur kishin mbetur edhe më pak se 3 minuta lojë, Kosova e minimizoi në maksimum disavantazhin, për rezultatin 24-23, derisa kishte edhe rastin ta barazojë atë, por në momentet më vendimtare, përqëndrimi mungoi.

Golashënuesi më i mirë për Kosovën ishte Deniz Terziqi me 5 gola, ndërsa atë e ndjekën Valon Dedaj, Lindrit Fetahu dhe Kastriot Jupa me nga një gol më pak.TABELA AKTUALE E GRUPIT

1. Estonia 2 fitore - 0 barazime - 0 humbje 4 pikë
2. Turqia 1 fitore - 1 barazim - 0 humbje 3 pikë
3. Kosova 0 fitore - 1 barazim - 3 humbje 1 pikë


Golashënuesit e Kosovës

1 Deniz Terziqi 5 gola
2 Valon Dedaj 4 gola
3 Kastriot Jupa 4 gola
4 Lindrit Fetahu 4 gola
5 Drilon Axhimusa 2 gola
6 Roland Ndreca 1 gol
7 Drilon Tahirukaj 1 gol
8 Fatlum Ahmeti 1 gol
9 Florim Hoxha 1 gol

KOSOVA - ESTONIA

Humbje dëshpëruese për Kosovën

BOROZANI/ Gent Polloshka

4 Janar, 2017 @20:45

Numri i madh i shikuesve që kishin ardhur në palestrën “Shani...

LIVE: PJESA E PARË

Estonia avancon në pjesë e parë ndaj Kosovës

BOROZANI/ Gent Polloshka

4 Janar, 2017 @20:02

Sapo ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet...

HENDBOLL

Kosova pret Estoninë në Gjakovë

3 Janar, 2017 @23:13

Nesër (e mërkurë) me fillim nga ora 19:30, në ‘Shani Nushi’ të...

KËRCIME ME SKI

Kësaj radhe Tande

1 Janar, 2017 @16:22

Norvegjezi Daniel Andre Tande ka mbrojtur epërsinë e serisë së...

KËRCIME ME SKI

Kraft, më i miri në Oberstdorf

30 Dhjetor, 2016 @19:04

Kampioni i vitit 2015, austriaku Stefan Kraft, fitoi në garën e...

XHUDO

Qyteti i Pejës bëhet me Qendër Nacionale të Xhudos

28 Dhjetor, 2016 @19:53

Sporti i xhudos, në veçanti qyteti i Pejës, ka marrë një lajm...

KUPA E KOSOVËS - FUTSALL

Caktohen çerekfinalistët në futsall

27 Dhjetor, 2016 @8:26

Në përballjet e të tetës së finales së Kupës së Kosovës në...

XHUDO

Majlinda Kelmendi, e para e botës edhe në votimet online

23 Dhjetor, 2016 @22:34

Përveç medaljes së artë të fituar në Rio2016 dhe titullit...

NË PRIZREN

Armend Xhoxhaj, më i miri i Prizrenit

23 Dhjetor, 2016 @10:44

Boksieri prizrenas, Armend Xhoxhaj, është shpallë sportisti i...

MIQËSORE

Vëllaznimi mposht Dritën në miqësore

Foto: Vëllaznimi Hendboll

20 Shkurt, 2017 @19:34

Në miqësoren e zhvilluar sot në Gjakovë, Vëllaznimi e ka...

CHALLENGE CUP

Humbe katastrofale e Shqiponjës në Çeki

7 Shkurt, 2017 @14:51

Shqiponja nga Gjakova pësoi humbje të thellë me rezultat 51:18 nga...

FRANCE 2017

Franca, kampione e Botës

29 Janar, 2017 @19:07

Ashtu siç edhe e parashikuam në kolumnen e parë për Botërorin e...

FRANCE 2017

Rikthim i madh i Sllovenisë për medalje të bronztë

28 Janar, 2017 @22:20

Përfaqësuesja e Sllovenisë është shpallur përfaqësuesja e...

FRANCE 2017 - GJYSMËFINALET

Vazhdimet vendosin, Norvegjia në finale!

Moment nga gjysmëfinalja Kroaci-Norvegji (Foto: Handball 2017)

27 Janar, 2017 @22:49

Pas Francës, finalistja e dytë e Kampionatit Botëror të...

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga