Të gjitha lajmet

KOSOVA U16 - MAQEDONIA U16

Përsëri humbje në fund për Kosovën

Përsëri humbje në fund për Kosovën

11 Gusht, 2017 @14:52

Kosova U16 61 : 64 Maqedonia U16

E pabesueshme, por e vërtetë. Kosova U16 ka humbur përsëri në sekondat e fundit të ndeshjes në Europianin U16 të Divizionit B që po zhvillohet në Sofje.

Edhepse ndeshja ka qenë e ngushtë sa i përket rezultatit gjatë gjithë 40 minutave lojë, Kosova U16 në minutën e fundit nuk ka arritur të shënojë asnjë pikë, derisa bashkëmoshatarët e tyre maqedonas kanë shënuar 4 për të marrë fitoren 61-64 në fund.

Kjo është ndeshja e dytë me radhë që Kosova U16 po e humb në këtë mënyrë, pasi që dje, edhe Portugalia U16 mposhti Kosovën U16 në sekondat e fundit të ndeshjes.

Paraqitja e mirë e basketbollistëve shpresa të së nesërmes për Kosovën po shihet lojë pas loje, por rezultati s’po vjen ende nga Sofja.

Pas dy ndeshjeve të para, Kosova U16 ka dy humbje.

Erhan Sholla ka qenë i jashtëzakonshëm për Kosovën me 26 pikë të shënuara dhe 8 kërcime. Ndërsa lojtari tjetër i vetëm që ka kaluar pragun e pikëve dyshifrore ka qenë Art Imeri me 11 të shënuara dhe 12 kërcime.

NË SOFJE

Levski i kthehet BIBL-it

11 Gusht, 2017 @12:58

Skuadra bullgare, Levski 2014, do t’i kthehet këtë stinor ligës...

EURO U-16/ DIV B

Kosova U16 sot ndaj Maqedonisë

11 Gusht, 2017 @9:41

Përfaqësuesja e Kosovës U16 në ditën e dytë të Europianit të...

KOSOVA U16

Kosova U16 mposhtet në sekondat e fundit

Foto: FBK

10 Gusht, 2017 @16:55

Në takimin e parë të Kampionatit Evropian U16, Divizioni B, Kosova...

S'KA BILETA

Maqedonia-Kosova, pa shikues!!!

Foto: gol.mk

10 Gusht, 2017 @16:14

Përmes një njoftimi nga Federata e Basketbollit të Maqedonisë...

EURO U-16/ DIV B

Kosova U16 sot nis europianin

10 Gusht, 2017 @10:00

Përfaqësuesja U-16 e Kosovës në konkurrencën e meshkujve është...

OPINION

Këmbët e ngathta të Talinit

Fotografitë: fiba.com

10 Gusht, 2017 @9:20

Në ndeshjen e dytë të parakualifikimeve për Botërorin e 2019-s...

SPANJA

Sergio Llull mbetet jashtë Eurobasket 2017

10 Gusht, 2017 @9:11

Spanja do të mbetet pa yllin Sergio Llull në Eurobasket 2017. Në...

PAS NDESHJES

Kastrati: Optimist para ndeshjes me Maqedoninë

9 Gusht, 2017 @22:26

Përveç trajnerit Greenberg, pas humbjes foli edhe Erjon Kastrati,...

PAS NDESHJES

Greenberg: Urime Estonisë, fokusohemi te Maqedonia

9 Gusht, 2017 @22:21

Pas humbjes ndaj Estonisë, deklaratë dha Brad Greenberg,...

HOLANDA - SHQIPËRIA

Shqipëria humb edhe ndeshjen e dytë

9 Gusht, 2017 @21:53

Pas humbjes nga Austria në ndeshjen e parë në Tiranë, Shqipëria...

TURNEU NË BULLGARI

12-shja e Kosovës U15 për turneun në Sofje

18 Tetor, 2017 @14:21

Kosova U-15 (meshkujt) prej 3 deri më 5 nëntor do të marr pjesë...

JUSTIN DOELLMAN

Reprezentuesi i Kosovës, te Anadolu Efes

11 Tetor, 2017 @22:05

Basketbollisti i natyralizuar i Kosovës, Justin Doellman, ka arritur...

NIKE FIBA WORLD RANKING

Kosova e 96-ta në FIBA renditjen botërore

11 Tetor, 2017 @19:58

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, pas suksesit të arritur...

DEL VENDIMI I KOMISIONIT

Suspendohet Drilon Hajrizi

BOROZANI/D.S.

5 Tetor, 2017 @12:59

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar vendimin e...

NGA KONFERENCA

FIBA pranon projektin me 2813 ulëse, nëse bëhet para 2 nëntorit

Foto: FBK

21 Shtator, 2017 @14:51

Këshilltari i Sekretarit Gjeneral të FIBAs, Lubomir Kotleba, në...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja