Të gjitha lajmet

GRUPI F: FEYENOORD - MANCHESTER CITY

Përsëri me goleadë, këtë herë ndaj Feyenoordit

Foto; Squawka

Përsëri me goleadë, këtë herë ndaj Feyenoordit

13 Shtator, 2017 @22:42

Feyenoord
Manchester City
Feyenoord 0 : 4 Manchester City
J.Stones 2' 63', S.Aguero 10', G.Jesus 25'

De Kuip (Rotterdam)

Pas fitores me goleadë 5-0 ndaj Liverpoolit në fundjavë, Manchester City e ka vazhduar formën e mirë duke shënuar fitore 0-4 ndaj Feyenoordit në Rotterdam.

Dy gola të John Stones, një i Agueros dhe një i Gabriel Jesusit, bënë që ndeshja e sontme të mos kishte aspak histori, me Cityn që u tregua superior në secilin aspekt të lojës, për ta marrë kështu kreun e Grupit F.

GRUPET CHAMPIONS LEAGUE

Në takimin tjetër të grupit, Shakhtari e mposhti me rezultat 2-1 Napolin e Elseid Hysajt, për të qenë kështu me pikë të barabarta me Cityn lider.

BESA - FLAMURTARI

Dygolësh i Kasapit, Besa fundos Flamurtarin

13 Shtator, 2017 @18:33

Me dy gola të shënuara në pjesën e dytë, Fetim Kasapi i ka...

DRENICA - PRISHTINA

Goli i Genc Hamitit ndal Prishtinën

13 Shtator, 2017 @18:26

Një takim me shumë raste për shënim u zhvillua sot në Skenderaj...

LIRIA - DRITA

Liria i kthehet fitoreve

13 Shtator, 2017 @18:24

Në takimin e zhvilluar sot në Prizren, Liria nuk ka pasur shumë...

CRYSTAL PALACE

Roy Hodgson rikthehet në Premier Ligë

13 Shtator, 2017 @16:16

Edhe pse në muajin e kaluar i mbushi të 70-tat, trajneri i njohur...

AFRIKANI KAMARA

Dukagjini merr Abu Kamaran e Feronikelit

13 Shtator, 2017 @14:35

Sulmuesi i stinorit të kaluar te Feronikeli, Abu Razard Kamara,...

GRUPI H: REAL MADRID - APOEL

Kampioni s’gabon, e nis me fitore

Foto: Squawka

13 Shtator, 2017 @22:40

Në pamundësi për të shënuar në La Liga për shkak të...

GRUPI E: LIVERPOOL - SEVILLA

Correa anulon festën e Liverpoolit

Foto: Squawka

13 Shtator, 2017 @22:38

Pa fitues është mbyllur takimi mes finalistëve të edicionit...

GRUPI A: BAYERN-ANDERLECHT

Bayern kalon Anderlechtin që mbeti me 10 lojtarë

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @22:49

Pas minutës së 11 të ndeshjes, Bayern mori kontrollin e lojës dhe...

GRUPI C: CHELSEA - QARABAG

Chelsea bindshëm ndaj Qarabagut

Foto: Squawka

12 Shtator, 2017 @22:45

Në rikthimin e tyre në Champions League pas 1 sezoni mungesë,...

GRUPI A: UNITED - BASEL

United rikthehet me fitore

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @22:43

Pas mungesës në Champions League vitin e kaluar, Manchester United...

Të gjitha lajmet nga Champions League