Të gjitha lajmet

GRUPI C: PERU - DANIMARKA

Peru s’shfrytëzon VARiantin, Poulsen shpëton Danimarkën

Peru s’shfrytëzon VARiantin, Poulsen shpëton Danimarkën

16 Qershor, 2018 @18:57

Peru
Danimarka
Peru 0 : 1 Danimarka
9' Y. Poulsen

Mordovia Arena, Saransk

Nëse nuk shënon,pëson!. Ky ligj i futbollit u aplikua në ndeshjen Peru - Danimarkë.

Në minutat shtesë të pjesës së parë, referi i ndeshjes vendimin për penallti e mori pasi që e shikoi video inçizimin, por këtë rast nuk e shfrytëzoi lojtari i Perusë, Christian Cueva i cili e gjuajti topin mbi portë.

Ndërsa në pjesën e dytë të ndeshjes, pas asistimit të Christian Eriksenit, në minutën e 59-të shënoi Yussuf Poulseni, ku mjaftoi rezultati minimal 1-0 për 3 pikë për Danimarkën.

TABLEA AKTUALE / RUSIA 2018

Deri në fund të ndeshjes, Peruja i kishte edhe disa raste për të shënuar, por Kasper Schmeichel ishte në formë.

Danimarka me këtë fitore arriti një avantazh shumë të mirë në Grupin C për t’u kualifikuar nga grupi, derisa ndeshjen e dytë do të luajnë kundër Australisë më 21 qershor.

11-SHET

Peru vs. Danimarka, formacionet startuese

16 Qershor, 2018 @16:22

Janë publikuar formacionet startuese të Perusë dhe të...

GRUPI D: ARGJENTINA - ISLANDA

Islanda debuton me barazim

16 Qershor, 2018 @16:15

Shkëlqimi i Islandës në vitet e fundit, vazhdoi edhe në debutimin...

11-SHET: ARGJENTINA - ISLANDA

Argjentina vs. Islanda, formacionet startuese

16 Qershor, 2018 @13:00

Janë publikuar formacionet startuese të Argjentinës dhe Islandës...

11-SHET

Kroacia vs. Nigeria, formacionet startuese

16 Qershor, 2018 @19:11

Janë publikuar formacionet startuese të Kroacisë dhe të...

11-SHET

Peru vs. Danimarka, formacionet startuese

16 Qershor, 2018 @16:22

Janë publikuar formacionet startuese të Perusë dhe të...

GRUPI D: ARGJENTINA - ISLANDA

Islanda debuton me barazim

16 Qershor, 2018 @16:15

Shkëlqimi i Islandës në vitet e fundit, vazhdoi edhe në debutimin...

11-SHET: ARGJENTINA - ISLANDA

Argjentina vs. Islanda, formacionet startuese

16 Qershor, 2018 @13:00

Janë publikuar formacionet startuese të Argjentinës dhe Islandës...

GRUPI C: FRANCA - AUSTRALIA

Teknologjia sjell fitoren e Francës

Fotot: FIFA&Sqauwka

16 Qershor, 2018 @12:24

Franca ka fituar ndeshjen e parë të Grupit C të Botërorit ndaj...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018