Të gjitha lajmet

GAME 5: PHILY - HEAT

Pas 6 vitesh në gjysmëfinale

Foto: nba.com

Pas 6 vitesh në gjysmëfinale

25 Prill, 2018 @9:12

Philadelphia 76ers
Miami Heat
Philadelphia 76ers 104 : 91 Miami Heat
JJ REDICK 27 pikë Kelly OLYNYK 18 pikë

Wells Fargo Center

Philadelphia 76ers duke e mposhtur Miami Heatin në ndeshjen e pestë të serisë me rezultat 104-91, e eliminoi kundërshtarin për t’u kualifikuar në gjysmëfinale të Konferencës Lindore.

Phily për herë të parë që nga viti 2012, arriti të kualifikohet në gjysmëfinale të Play Offit.

Ndeshja ishte e barabartë në pjesën e parë, derisa në pjesën e dytë Philadelphia e kontrolloi deri në fund ndeshjen.

JJ Redick, ishte koshashënuesi më i mirë te Phily me 27 pikë të shënuara, derisa u ndihmua edhe nga Joel Embiid dhe Ben Simmons, ku ky i fundit shkëlqeu gjatë tërë ndeshjes.

Te Miami u dallua Kelly Olynyk me 18 pikë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Philadelpahia e përfundoi serinë kundër Miami Heatit me rezultat 4-1, derisa në gjysmëfinale të Konferencës Lindore do të përballet me fituesin nga dueli Boston Celtics - Milwaukee Bucks, ku rezultati aktual në seri është 3-2 në favor të Bostonit.

GAME 5: CELTICS - BUCKS

Pranë kualifikimit

Foto: nba.com

25 Prill, 2018 @8:54

Boston Celtics duke e mposhtur Milwaukee Bucksin me rezultat 92-87...

GAME 3: BASKONIA - FENERBAHÇE

Zbusin epërsinë e kampionit

Foto: euroleague.net

24 Prill, 2018 @22:24

Kampioni aktual i Euroleagues, Fenerbahçe, është mposhtur në...

GAME 3: ZALGIRIS - OLYMPIACOS

Një fitore larg Final Fourit

euroleague.net

24 Prill, 2018 @20:27

Skuadra lituaneze, Zalgiris, ka arritur të mposhtë Olympiacosin me...

NË KARAGAÇ

Përcaktohet termini i ndeshjes së parë finale

BOROZANI/A.P.

24 Prill, 2018 @16:14

Ndeshja e parë finale e play-offit në Ligën e Femrave do të...

GJOBAT NGA KOMISIONI

950€ gjoba nga xhiroja e fundit

24 Prill, 2018 @9:07

Xhiroja e fundit e stinorit të rregullt, përkundër se vetëm një...

NGA INFORMATORI NR. 28

Ylli grumbulloi më së shumti shikues

24 Prill, 2018 @9:02

Raporti i fundit i pjesës së rregullt të stinorit të Superligës,...

PLAY OFF: SUPERLIGA

Play Off-i në Superligë, orari dhe sistemi i ndeshjeve

BOROZANI

23 Prill, 2018 @19:12

Pas përfundimit të sezonit të rregullt, janë caktuar datat për...

U18 EUROPEAN CHAMPIONSHIP

Publikohet buletini i Evropianit të Prishtinës

23 Prill, 2018 @15:31

Pas lansimit të logos zyrtare të Kampionatit Evropian U18,...

GAME 4: PACERS - CAVS

Në natën e barazimeve, bashkohet edhe Clevelandi

Foto: nba.com

23 Prill, 2018 @9:03

Pas Milwaukee Bucks e Washington Wizards, serinë e barazoi edhe...

GAME 5: CELTICS - BUCKS

Pranë kualifikimit

Foto: nba.com

25 Prill, 2018 @8:54

Boston Celtics duke e mposhtur Milwaukee Bucksin me rezultat 92-87...

GAME 4: PACERS - CAVS

Në natën e barazimeve, bashkohet edhe Clevelandi

Foto: nba.com

23 Prill, 2018 @9:03

Pas Milwaukee Bucks e Washington Wizards, serinë e barazoi edhe...

GAME 4: WIZARDS - RAPTORS

Washingtoni barazon serinë

Foto: nba.com

23 Prill, 2018 @8:59

Fitorja me rezultat 106-98 e Washingtonir kundër Toronto Raptorsit,...

GAME 4: SPURS - WARRIORS

Vjen fitorja e nderit nga Spurs

Foto: nba.com

23 Prill, 2018 @8:55

San Antonio Spurs, duke e mposhtur kampionin aktual, Golden State...

GAME 4: BUCKS - CELTICS

Antetokounmpo sjell fitoren në sekondat e fundit

Foto: nba.com

23 Prill, 2018 @8:51

Milwaukee Bucks, duke e mposhtur Boston Celticsin me rezultat të...

Të gjitha lajmet nga NBA