Të gjitha lajmet

SERIE B

Pippo Inzaghi ngrit Venezian në Serie B, pas 12 vitesh

Pippo Inzaghi ngrit Venezian në Serie B, pas 12 vitesh

15 Prill, 2017 @18:42

Ish-sulmuesi i njohur italian, tash trajner i Venezias, Filippo Inzaghi, ka arritur që të kthejë ekipin e tij, Venezia, pas 12 vitesh mungesë në Serie B të Italisë.

Venezia me barazim sot ndaj Fanos, ka siguruar 12 pikë dallim ndaj ndjekësit të parë, Parma, në Lega Pro A për të siguruar një vend në Serie B stinorin që vjen.

ROBERT GJERAJ

Kapiteni mungon, pret rezultat nga shokët

BOROZANI/A. Paçarizi

15 Prill, 2017 @17:52

Kapiteni i Lirisë, Robert Gjeraj, do të mungojë në ndeshjen e...

PAS NDESHJES NDAJ PESCARAS

Lëndohet Dybala, Allegri pa brenga

15 Prill, 2017 @17:36

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala, është dashur të...

GIJON-REAL

Isco mban Realin në lojë para El Clasicos

15 Prill, 2017 @17:06

Mesfushori spanjoll i Real Madridit, Isco, ka qenë njeriu që e ka...

STOKE-HULL

Shaqiri me gol dhe asist në fitore

15 Prill, 2017 @16:56

Mesfushori shqiptar i përfaqësueses së Zvicrës, Xherdan Shaqiri,...

PESCARA-JUVENTUS

Higuain vulos fitoren ndaj Pescarës së Memushajt

15 Prill, 2017 @16:47

Dy gola të shënuara nga futbollisti që verës thuhej të ishte i...

LEIPZIG-FREIBURG

Abrashi 80 minuta, Freiburg rrezikon garat europiane

15 Prill, 2017 @16:37

Skuadra e mesfushorit të kombëtares së Shqipërisë, Amir Abrashi,...

WOLFSBURG-INGOLSTADT

Hadërgjonaj 90 minuta në disfatën e thellë

15 Prill, 2017 @16:33

Mesfushori shqiptar i Ingolstadtit, Florent Hadërgjonaj, ka qenë 90...

2 KORRIKU - FLAMURTARI

Flamurtari mposhtet pas 14 xhirove

15 Prill, 2017 @15:58

Pas 14 xhirove radhazi pa humbje, Flamurtari është mposhtur nga...

GJILANI - LLAPI

Gjilani e Llapi ndajnë pikët

15 Prill, 2017 @15:54

Në një mot të mirë për lojë dhe në praninë e afro 200...

TREPÇA - FERONIKELI

Feronikeli fiton, Trepça fundoset

BOROZANI/ Arian Paçarizi

15 Prill, 2017 @15:51

Në praninë e afro 350 shikuesve në stadiumin olimpik “Adem...

PAULO DYBALA

Një muaj jashtë

7 Janar, 2018 @21:18

Skuadra e Juventusit ka konfirmuar se lëndimi i marrë i sulmuesit...

REKORD SPANJOLL

Callejon me rekord në Serie A

7 Janar, 2018 @19:56

Sulmuesi i Napolit Jose Callejon, dje në ndeshjen kundër Veronës,...

MILAN - CROTONE

Bonucci rikthen Milanin te fitoret

6 Janar, 2018 @16:55

Pas 3 ndeshjeve pa fitore në Serie A, Milani i drejtuar nga Gatusso...

FIORENTINA - INTER

5 ndeshje pa fitore, thellohet kriza e Interit

5 Janar, 2018 @22:50

Për të pestën herë me radhë, Interi nuk ka arritur të shënojë...

COPPA ITALIA: 1/4

Juventusi kualifikohet, përcaktohen çiftet gjysmëfinaliste

Foto: Juventus Official

3 Janar, 2018 @22:53

Për dallim nga Napoli, Juventusi nuk ka lejuar befasi në fazën...

Të gjitha lajmet nga Serie A