Të gjitha lajmet

PJESA E PARË: ITA-ALB

Pjesa e parë: Epërsia falë penalltisë për Italinë

Pjesa e parë: Epërsia falë penalltisë për Italinë

24 Mars, 2017 @21:32

Italia
Shqipëria
Italia 1 : 0 Shqipëria

PJESA E PARË

Goli i vetëm i shënuar nga Daniele De Rossi, e përcaktoi rezultatin përfundimtar të pjesës së parë në ndeshjen Itali-Shqipëri.

De Rossi shënoi nga pika e bardhë në minutën 12’, pasi më parë penalltinë e shkaktoi Ledian Memushaj, i cili u ndëshkua edhe me karton të verdhë.

VIDEO: Shiko golin e De Rossit

VIDEO: KOS-ISL

Goli i Sigurdsson për rezultatin 0-2 ndaj Kosovës

24 Mars, 2017 @21:22

Benjamin Kololli shkaktoi penallti në minutën 34’ pas një...

VIDEO: KOS-ISL

Goli i epërsisë për Islandën

24 Mars, 2017 @21:16

Gabimin e mbrojtjes së Kosovës islandezët e shfrytëzuan në...

VIDEO: ITA-ALB

De Rossi kalon Italinë në epërsi

24 Mars, 2017 @20:59

Italia nga minuta 12’ është në epërsi në ndeshjen kundër...

PARA NDESHJES

Tribunat gjysmë të zbrazëta në Loro Boriçi

24 Mars, 2017 @20:36

Pak minuta para fillimit të ndeshjes Kosovë-Islandë, gati gjysma e...

ITALI - SHQIPËRI

Formacionet zyrtare: Itali vs. Shqipëri

24 Mars, 2017 @19:59

Janë publikuar formacionet zyrtare të Italisë dhe Shqipërisë pak...

TURQIA vs FINLANDA

Turqia fiton me Cenk Tosunin

24 Mars, 2017 @19:56

Turqia e mposhti me lehtësi Finlandën me rezultat 2-0, duke...

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 Prill, 2018 @21:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar...

REF's

Përcaktohen referët e Botërorit “Rusia 2018”

REUTERS/Arkiv

29 Mars, 2018 @19:30

Komiteti i Referëve të FIFA-së ka përcaktuar 36 referë dhe 63...

VAR

VAR edhe në Botërorin e Rusisë

3 Mars, 2018 @13:49

Pas lajmit të djeshëm që sistemi VAR do të përdoret nga sezoni i...

LIONEL MESSI

Futbolli më ka borxh!

Foto: fifa.com

13 Dhjetor, 2017 @12:38

Pas rrezikimit të madh për t’u kualifikuar në Kampionat Botëror,...

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR 2017

Salah afrikani i vitit nga BBC

11 Dhjetor, 2017 @21:55

Mesfushori egjiptian që po shkëlqen te Liverpooli, Mohamed Salah,...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018