Të gjitha lajmet

PLAY OFF: SUPERLIGA

Play Off-i në Superligë, orari dhe sistemi i ndeshjeve

BOROZANI

Play Off-i në Superligë, orari dhe sistemi i ndeshjeve

23 Prill, 2018 @19:12

Pas përfundimit të sezonit të rregullt, janë caktuar datat për ndeshjet e para të serisë gjysmëfinale të Play Off-it në Superligën e Kosovës në basketboll.

Takimi i parë i fazës Play Off zhvillohet të mërkurën me fillim nga ora 19:30 në kryeqytet, ku Prishtina lidere e pret Yllin e vendit të katërt, ndërsa dueli i dytë luhet të enjten me fillim nga ora 19:30 në Prizren, ku Bashkimi përballet ndaj Rahovecit.

SKEMA / PLAY OFF

Sipas rregullores, plasmanin në finale e siguron ekipi që i pari arrin 3 fitore. Gjysmëfinalet zhvillohen sipas formatit 2-2-1 dhe epërsinë e terrenit vendas e ka ekipi më lartë i plasuar në edicionin e rregullt .

Më pas, në finale të Play Off-it takohen ekipet fituese të gjysmëfinaleve. Finalet zhvillohen sipas sistemit vajtje-ardhje, ndërsa kampione shpallet skuadra që arrin 3 fitore brenda serisë.

U18 EUROPEAN CHAMPIONSHIP

Publikohet buletini i Evropianit të Prishtinës

23 Prill, 2018 @15:31

Pas lansimit të logos zyrtare të Kampionatit Evropian U18,...

GAME 4: PACERS - CAVS

Në natën e barazimeve, bashkohet edhe Clevelandi

Foto: nba.com

23 Prill, 2018 @9:03

Pas Milwaukee Bucks e Washington Wizards, serinë e barazoi edhe...

GAME 4: WIZARDS - RAPTORS

Washingtoni barazon serinë

Foto: nba.com

23 Prill, 2018 @8:59

Fitorja me rezultat 106-98 e Washingtonir kundër Toronto Raptorsit,...

GAME 4: SPURS - WARRIORS

Vjen fitorja e nderit nga Spurs

Foto: nba.com

23 Prill, 2018 @8:55

San Antonio Spurs, duke e mposhtur kampionin aktual, Golden State...

GAME 4: BUCKS - CELTICS

Antetokounmpo sjell fitoren në sekondat e fundit

Foto: nba.com

23 Prill, 2018 @8:51

Milwaukee Bucks, duke e mposhtur Boston Celticsin me rezultat të...

KERASANI - PEJA

Shpëton Peja!

BOROZANI / A.P

22 Prill, 2018 @19:37

Në ndeshjen e fundit të sezonit të rregullt në Superligën e...

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Kerasan-Peja

BOROZANI/A.P.

22 Prill, 2018 @18:00

Trajneri i Kerasan Prishtinës, Dritëro Sefaja dhe ai i Pejës,...

YLLI - BOREA

Ylli mposht Borean, sytë te Kerasani - Peja

BOROZANI / A.P

21 Prill, 2018 @19:41

Në përballjen e vetme të ditës në Superligë, Ylli ka shënuar...

SIGAL PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina s’lejoi befasi

Foto: Arkiv

20 Prill, 2018 @20:21

Sigal Prishtina edhe në ndeshjen e fundit të stinorit të rregullt,...

TREPÇA - BASHKIMI

Bashkimi mbyll stinorin me fitore

BOROZANI / A.P

20 Prill, 2018 @19:36

Në ndeshjen e zhvilluar ndërmjet Trepçës dhe Bashkimit, fitues...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga