Të gjitha lajmet

PLAY OFFS

Play off-i nis me Liburnin e Besën

Foto: Gent Polloshka / Borozani

Play off-i nis me Liburnin e Besën

12 Maj, 2017 @9:36

Që nga dita e sotme (12 maj), fillon play off-i i Superligës së Kosovës në futsall.

Ndeshja e parë e fazës play off luhet në Gjakovë, ku Liburni e pret Besën e Pejës sonte me fillim nga ora 20:00. Favorit për të kaluar në finale llogaritet Liburni, ndërsa sipas rregullave, skuadra që fiton dy ndeshja nga seria kalon në finale.

SKEMA PLAY OFF

Në duelin tjetër, Feniksi luan ndaj skuadrës së Prishtinës, derisa ndeshja e parë e serisë mes tyre luhet ditën e dielë.

PLAY OFFS

Play off-i nis me Liburnin e Besën

Foto: Gent Polloshka / Borozani

12 Maj, 2017 @9:36

Që nga dita e sotme (12 maj), fillon play off-i i Superligës së...

PAS LICENCIMIT

Feronikeli dhe Prishtina, dyshojnë te FFK-ja

11 Maj, 2017 @22:37

Dy skuadrat e Superligës së Kosovës që fituan trofe në stinorin...

LYON-AJAX

Lyon zgjohet vonë, Ajax në finale

11 Maj, 2017 @22:21

Skuadra e Lyonit nuk ka arritur të përmbys epërsinë 4-1 të...

UNITED - CELTA

S’lejohet përmbysja, United në Stokholm!

11 Maj, 2017 @22:12

Një ndeshje që në fillim dukej se do të shkonte lehtë, u mbyll...

ZYRTARIZON FFK-ja

Liria dhe Besa, pa licenca për gara të UEFA-së

BOROZANI/ Arian Paçarizi

11 Maj, 2017 @14:00

Derisa katër skuadrat e para në renditjen aktuale të Superligës...

DREJT DEBUTIMIT

Kush shkon në gara europiane nga Superliga?!

11 Maj, 2017 @13:08

Pasi që iu afrua fundi i stinorit, tashmë edhe Superliga ka...

DRENICA E VETMJA

Asnjë penallti ndaj Drenicës

BOROZANI/A.P.

11 Maj, 2017 @11:35

Edhe pas 30 xhirove të kaluara të Superligës, Drenica mbetet...

NEWCASTLE UNITED

Për Benitezin hapin kuletën

11 Maj, 2017 @9:04

Kampionia e posashpallur e Championship, Newcastle United, i ka...

PARANDESHJA: PRISHTINA FUTSALL -MITROVICA FUTSALL

Prishtina futsall dhuron fanella për shikuesit

10 Dhjetor, 2017 @12:13

Përballja ndërmjet Prishtina futsall dhe Mitrovica futsall sot në...

PËRLEPNICA - LIBURNI

Liburni mposht Përlepnicën në Gjilan

8 Dhjetor, 2017 @21:23

Me fitoren e Liburnit është mbyllur takimi i zhvilluar sonte në...

FENIKSI - BESA

9/9, Feniksi ‘pushon’ në krye

Borozani / G.P / Arkiv

8 Dhjetor, 2017 @21:22

Pas fitores së sotme ndaj Besës në shtëpi, skuadra e Feniksit nga...

FUTSALL

Selmanaj: U befasova nga këto statistika

8 Dhjetor, 2017 @14:52

Pas lajmit të publikuar më parë për super-statistikat e Halim...

UEFA ALL COMPETITIONS TOP SCORERS

Pas Cristianos, lojtari i Liburnit te TOP shënuesit e UEFAs

Halim Selmanaj, i dyti në krejt garat e UEFAs për vitin 2017 për golat e shënuara/ Foto: FCDifferdange

8 Dhjetor, 2017 @13:53

Duket e pabesueshme, por në një artikull në faqen zyrtare të...

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga