Të gjitha lajmet

ATP RENDITJA PAS AUSTRALIAN OPEN'18

‘Pleqtë’ në krye të ATP listës

Hyeon Chung, pas Australian Openit mbresëlënës ngritet për 29 pozita dhe arrin pozitën 29 në ATP renditje/ Foto: auspoen official

‘Pleqtë’ në krye të ATP listës

29 Janar, 2018 @14:05

Përkundër se gjeneratat ndërruan dhe të rinjtë po mundohen, ende në krye të listës së ATP-së po dominojnë legjendat e këtij sporti, Rafael Nadal dhe Roger Federer.

Dyshja, pas përfundimit të Australian Open 2018 përsëri mbajnë dy vendet e para të ATP renditjes, ndërsa në vend të tretë ka kërcyer kroati Marin Cilic, që dje u mposht në finale nga Federeri 3-2.

I katërti në ATP renditjen e botuar sot nga Federata Botërore e Tenisit është Grigor Dimitrov, i përcjellur nga Alex Zverev, të cilët kanë rënë për nga një pozitë pas ngritjes së Cilicit.

Jugkoreani Hyeon Chung ka bërë ngritjen më të madhe në TOP 30, duke kërcyer në pozitën e 29-të në ngritjen e tij prej 29 pozitave.ATP RENDITJA, janar 2018:

ATP rankings - Monday, January 29

1. Rafael Nadal
2. Roger Federer
3. Marin Cilic (+3)
4. Grigor Dimitrov (-1)
5. Alexander Zverev (-1)
6. Dominic Thiem (-1)
7. David Goffin
8. Jack Sock (+1)
9. Juan Martin del Potro (+1)
10. Pablo Carreno Busta (+1)
11. Kevin Anderson (+1)
12. Sam Querrey (+1)
13. Novak Djokovic (+1)
14. Nick Kyrgios (+3)
15. Stan Wawrinka (-7)
16. Tomas Berdych (+4)
17. Lucas Pouille (+1)
18. John Isner (-2)
19. Jo-Wilfried Tsonga (-4)
20. Andy Murray (-1)
21. Albert Ramos-Vinolas (+1)
22. Fabio Fognini (+3)
23. Roberto Bautista Agut (-2)
24. Diego Schwartzman (+2)
25. Adrian Mannarino (+2)
26. Kyle Edmund (+23)
27. Kei Nishikori (-3)
28. Gilles Muller
29. Hyeon Chung (+29)
30. Damir Dzumhur

EURO 2018

Kampionë Europian, për herë të parë

28 Janar, 2018 @22:14

Reprezentacioni spanjoll i hendbollit, për herë të parë në...

AUSTRALIAN OPEN

PeRFect20n!

28 Janar, 2018 @12:41

30 finale dhe 20 tituj të fituar në Grand Slams! Këto janë...

AUSTRALIAN OPEN

Wozniacki triumfon, i pari Grand Slam në karrierë

27 Janar, 2018 @13:48

Pas 12 viteve e gjysmë pritje, Caroline Wozniacki e ka fituar Grand...

AUSTRALIAN OPEN

Federer në finale, e 30-ta herë

Foto: Australian Open

26 Janar, 2018 @10:46

Nuk është luajtur deri në fund gjysmëfinalja e dytë e Australian...

AUSOPEN 2018/ MEN'S SEMIFINAL

Kroati arrin për herë të parë në finale të Aus’ Open

Marin Cilic (29 vj.)

25 Janar, 2018 @12:21

Tenisti kroat me përvojë, Marin Cilic, ka arritur në finale të...

AUSOPEN '18/ WOMAN'S SEMIFINAL

Halep arrin finalen pas maratonës

Simone Halep, pas fitores sot/ Foto: Eurosport

25 Janar, 2018 @9:35

Tenistja rumune, Simona Halep, ka arritur të futet në finale të...

AUSTRALIAN OPEN

Federer pa probleme në gjysmëfinale

Foto: BBC

24 Janar, 2018 @12:46

Pa shumë probleme, Roger Federer ka arritur të kalojë në...

AUSTRALIAN OPEN

Nadal ndalet nga lëndimi, Cilic në gjysmëfinale

23 Janar, 2018 @13:24

Rikthehen lëndimet te teniseri numër 1 në Botë. Rafael Nadal,...

AUSTRALIAN OPEN

Befason Chung, eliminon Djokovicin

Foto: The Telegraph

22 Janar, 2018 @12:45

Pasi e eliminoi Zverevin në 1/16 e finales, koreani Chung ka...

NFL: PARASHIKIME

Drejt finales së madhe

REUTERS/Arkiv

21 Janar, 2018 @13:29

Tom Brady nuk ka stërvitur deri të enjten. Të premten në...

FED CUP

Kosova mposht Madagaskarin në Fed Cup

Foto: Tennis Kosova

16 Prill, 2018 @17:14

Në kuadër të turneut të tenisit Fed Cup që po mbahet në Tunizi,...

TENIS

5 gjyqtarë nga Kosova në Davis dhe Fed Cup

21 Shkurt, 2018 @17:47

5 gjyqtarë nga Kosova do të marrin pjesë në dy turne...

ROTTERDAM OPEN

Legjenda triumfoi edhe në Rotterdam

19 Shkurt, 2018 @22:20

Njëzetë-herë kampioni i Grand Slam-eve dhe njeriu që ka arritur...

KOLUMNE

Roger Federer, i pa-moshë

8 Shkurt, 2018 @12:15

Me të 37-at, Federeri i bën ballë edhe temperaturës, edhe...

AUSTRALIAN OPEN

PeRFect20n!

28 Janar, 2018 @12:41

30 finale dhe 20 tituj të fituar në Grand Slams! Këto janë...

Të gjitha lajmet nga Tenis