Të gjitha lajmet

WARRIORS - BLAZERS @ GAME 1

Portland luftoi por Warriors fitoi

Foto: nba.com

Portland luftoi por Warriors fitoi

17 Prill, 2017 @8:12

Golden State Warriors
Portland Trail Blazers
Golden State Warriors 121 : 109 Portland Trail Blazers
Kevin DURANT 32 pikë Cj MCCOLLUM 41 pikë

Golden State Warriors, arriti ta mposht Portland Trail Blazersin me rezultat 121-109, në “Oracle Arena”.

Krahas epërsisë së madhe të djelmoshave të trajnerit Steve Kerr, ndeshja nuk kaloi aspak lehtë për ta, deri në çerekun e fundit të ndeshjes.

Në 12 minutëshin e fundit, yjet e Golden State, dolën në skenë për të mos lejuar hapësirë për ndonjë befasi dhe e fituan ndeshjen për të kaluar 1-0 në epërsi në seri.

a

Kevin Durant (32 pikë) dhe Stephen Curry (29 pikë) së bashku shënuan 61 pikë dhe ishin kryesorët në këtë ndeshje.

q

Kurse në anën tjetër, CJ McCollum 41 pikë dhe Damian Lillard 34 pikë, kanë bërë çdo gjë për fitore por nuk arritën t’i befasojnë nënkampionët.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e radhës do të luhet përsëri në “Oracle Arena” me 19 prill.

WIZARDS - HAWKS @ GAME 1

Washingtoni nuk gabon në shtëpi

Foto: nba.com

17 Prill, 2017 @7:42

Washington Wizards, në ndeshjen e parë të Play Offit, arriti të...

VËLLAZNIMI-KERASAN

Kerasani rrëzon Vëllaznimin nga Superliga!

16 Prill, 2017 @19:59

Skuadra e Kerasan Prishtinës ka arritur të shënojë fitore të...

ÇEREKU I TRETË: VËLLAZNIMI-KERASAN

10 minutëshi i fundit i ndeshjes, Kerasan 2+

16 Prill, 2017 @19:43

Kerasan Prishtina ka arritur që të mbrojë epërsinë e krijuar në...

PJESA E PARË: VËLLAZNIMI-KERASAN

Kerasan shkon në pushim me epërsi

16 Prill, 2017 @18:49

Kerasan Prishtina ka shkuar në pushim me epërsi të vogël ndaj...

ÇEREKU I PARË: VËLLAZNIMI-KERASAN

Barazim në çerekun e parë

Foto: KBPejaOfficial/Korniza

16 Prill, 2017 @18:23

Dueli interesant i fundit të klasifikimit të Superligës ndërmjet...

CELTICS - BULLS @ GAME 1

Bulls befason liderin e Lindjes

Foto: nba.com

17 Prill, 2017 @8:28

Chicago Bulls, e vërtetoi se renditja tabelare në Play Off nuk ka...

WIZARDS - HAWKS @ GAME 1

Washingtoni nuk gabon në shtëpi

Foto: nba.com

17 Prill, 2017 @7:42

Washington Wizards, në ndeshjen e parë të Play Offit, arriti të...

CLIPPERS-JAZZ @ GAME 1

Joe Johnson heroi i natës për Utah Jazz

nba.com

16 Prill, 2017 @10:15

Përgjegjësia e Joe Johsonit në sekondat e fundit, u shpërblye me...

SPURS-GRIZZLIES @ GAME 1

Spurs lehtë ndaj arushave

nba.com

16 Prill, 2017 @9:54

Ndeshja e parë e PlayOffit për skuadrën e trajnerit Gregg Popovich...

RAPTORS-BUCKS @ GAME 1

Bucks e nis me avantazh Play Offin

nba.com

16 Prill, 2017 @9:35

Se Play Offi është një botë tjetër në NBA, e vërtetoi këtë...

Të gjitha lajmet nga NBA