Të gjitha lajmet

MIQËSORE: PRISHTINA-MORNAR

Fitore e ngushtë e Prishtinës ndaj Mornarit

Fitore e ngushtë e Prishtinës ndaj Mornarit

12 Shtator, 2017 @20:19

Sigal Prishtina
Mornar Bar
Sigal Prishtina 64 : 62 Mornar Bar
Dardan BERISHA 16 pikë S. MICOVIC 18 pikë

Pallati i Rinisë dhe Sporteve, Prishtinë.

Edhe pse në 2 minutat e fundit të ndeshjes nuk arriti të shënojë asnjë pikë, KB Prishtina ka dalë fituese nga ndeshja miqësore ndaj Mornarit të Malit të Zi sonte në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve, me rezultat të ngushtë, 64-62.

Pikët e fundit të Prishtinës në këtë ndeshje i shënoi Dardan Berisha 2:17 minuta para fundit të saj për 64-57 dhe prej atij momenti Mornar ngushtoi epërsinë dhe arriti deri në rezultat minimal, ndërsa 2 tentimet e fundit të lojtarëve mysafir, shkuan kot.

LOJTARËT E DALLUAR

Dardan Berisha ka qenë më efikasi te Prishtina sonte me 16 pikë, ndërsa Fisnik Rugova ka shënuar 12 pikë të tjera në fitoren e bardhekaltërve.

Nga përforcimet e huaja te Prishtina më i dalluari ka qenë W. Martin që ka përfunduar ndeshjen me 11 pikë e 9 kërcime, ndërsa kontribut solid ka dhënë edhe Keon Johnson me 10 pikë tjera.

S. Micovic ka qenë më i dalluari te ekipi mysafir me 18 pikë të shënuara.

1 JAVË PARA DEBUTIMIT

Prej sonte, kanë mbetur edhe një javë për ndeshjen debutuese të Sigal Prishtinës në Ligë të Kampionëve të basketbollit, kur presin ekipin bellorus, Tsmoki Minsk, më 19 shtator.

 

1/4: GJERMANIA - SPANJA

Spanja, gjysmëfinalistja e parë

Foto: fiba.com

12 Shtator, 2017 @18:27

Spanja është gjysmëfinalistja e parë e EuroBasket2017! ‘Furia e...

THE BEST PERFORMANCES OF TOP 16

TOP 5 nga e teta e finales së Eurobasket 2017

Aleksei Shved, ylli i Rusisë/ Fotot: fiba.com

11 Shtator, 2017 @22:31

Basketbollisti i Rusisë, Alexey Shved, është përzgjedhur...

ZYRTARE

Tirana ndëpren bashkëpunimin me Milatovic para sezonit të ri

11 Shtator, 2017 @19:34

Përmes një deklarate zyrtare, klubi i Tiranës ka njoftuar...

MBESIN BARDHEKALTËR

Shima dhe Hysenagolli, vazhdojnë me Tiranën

Dikur, bashkë te KB Peja, tash te KB Tirana/ BOROZANI/Arkiv/Edrin Shkuliqi

12 Shtator, 2017 @20:57

Dyshja më e dalluar e basketbollit të Shqipërisë në vitet e...

TRAJNER I RI NË SUHAREKË

Denis Bajramovic trajner i ri i Yllit

Denis Bajramovic, është zyrtarizuar si trajner i ri i Yllit të Suharekës sot

12 Shtator, 2017 @20:42

Pas ndërprerjes së marrëveshjes me trajnerin Boban Ninic, për...

QENDRA NË PRIZREN

Urim Zenelaj rikthehet te Bashkimi

BOROZANI/Arkiv/Erdis Driza

12 Shtator, 2017 @20:18

Pas 4 stinorëve, qendra gjigande e basketbollit vendor, Urim Zenelaj...

1/8: KROACIA - RUSIA

Rusia deklason Kroacinë, në pjesë të dytë

fiba.com

10 Shtator, 2017 @21:34

Rusia sonte me lehtësi e kaloi Kroacinë duke e mposhtur bindshëm...

1/8: SPANJA - TURQIA

Spanja nuk ndalet, vazhdon drejt çerekfinales

fiba.com

10 Shtator, 2017 @19:16

Me lojë të mirë dhe pa shumë probleme, përfaqësuesja e Spanjës...

1/8 E FINALES

Serbët arrijnë çerekfinalen

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @15:01

Serbia ka arritur çerekfinalen e Eurobasket 2017, duke e mposhtur...

1/8: LETONIA - MALI I ZI

Letonia arrin çerekfinalen

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @12:14

Pas fitores së shënuar sot, Letonia ka arritur të kualifikohet në...

1/8: LITUANIA - GREQIA

Befasia e radhës, Greqia eliminon Lituaninë

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @21:13

Pas eliminimit të Francës, vjen edhe befasia e dytë e ditës....

1/8 E FINALES

Italia në çerekfinale, eliminon Finlandën

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @18:16

Marco Belinelli me saktësi prej 63% për tre pikë, bashkë me Luigi...

TOP 10 PERFORMANCES @ GW 11

TOP 10 e xhiros në Superligë

7 Dhjetor, 2017 @14:42

Në listën e dhjetë performancave më të mira të xhiros së...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Sigal Prishtina - Demir Insaat

BOROZANI / A.P

6 Dhjetor, 2017 @19:25

Janë publikuar pesëshet e para të Sigal Prishtinës dhe Demir...

GRUPI G i FIBAEUROPECUP

Sonte ndeshja vendimtare e Prishtinës

Pamje nga stërvitjet e fundit të KB Prishtinës/ Foto: KBPrishtina/fb

6 Dhjetor, 2017 @9:12

Rekord kampionja e Kosovës në basketboll, Sigal Prishtina, sonte do...

KUPA E KOSOVËS

Tërhiqet shorti për Kupën e Kosovës

BOROZANI/ Arkiv

4 Dhjetor, 2017 @17:56

Të hënën në zyre të Federatës së Basketbollit të Kosovës...

EUROPIANI U18 DIV C

Kosova fiton organizimin e Euro U18 Div C

Foto: FBK

4 Dhjetor, 2017 @11:20

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) e ka fituar të drejtën...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga