Të gjitha lajmet

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Prakuraitis: Duhet ende të përmirësohemi

Prakuraitis: Duhet ende të përmirësohemi

19 Maj, 2017 @21:59

Përkundër fitores, trajneri lituanez i Prishtinës, Prakuraitis, nuk u shpreh shumë entuziast pas ndeshjes.

“Duhet të përmirësohemi ende. Po gjuajmë më mirë, mirëpo kemi probleme me numrin e kërcimeve si dhe me idetë në sulm. Gjithashtu, duhet të humbim më pak topa. Ishim më të mirë sesa në dy ndeshjet e para, mirëpo kemi punë ende. Nuk duhet ta ndalim momentumin e krijuar dhe duhet të shkojmë për fitore në Prizren.”
- ishin fjalët e Prakuraitisit sa i përket lojës.

I pyetur për paraqitjet individuale, ai shtoi:

“Fisnik Rugova dhe Nenad Delic duhet të luajnë më mirë dhe të kenë më tepër kërcime, ndërsa Pecin dhe Zenelajn nuk i ka inkuadrova për çështje taktike. Ajo çfarë ka rëndësi është fitorja e skuadrës.”

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Azemi: Bashkë me Plisat në Prizren për titull

19 Maj, 2017 @21:54

Pas fitores në ndeshjen e tretë ndaj Bashkimit, për Supersportin...

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Ç3: Prishtina thellon epërsinë

Foto: Engjëll Zogaj për Borozani.com

19 Maj, 2017 @20:21

Edhe pse Prishtina shkaktoi shumë faulla brenda 4 minutave dhe hyri...

FINAL 4

Kampioni gjunjëzohet nga Olympiacosi

Foto: euroleague.net

19 Maj, 2017 @19:56

Kampioni aktual i Euroligës, CSKA Moska, nuk arriti të kalojë...

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Prishtina shkon në pushim me epërsi

Foto: BOROZANI

19 Maj, 2017 @19:46

Pas 20 minutave lojë në kryeqytet, rezultati shënon 36-32 në të...

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Ç1: Epërsi e Bashkimit pas 10 minutave

Foto: BOROZANI

19 Maj, 2017 @19:25

Me rezultat 15-19 është mbyllur çereku i parë i ndeshjes....

YLLI - BASHKIMI

Bashkimi në epërsi pas 20 minutave

Foto: BOROZANI

20 Tetor, 2017 @19:43

Pas 20 minutave lojë në Therandë, rezultati mes Yllit e Bashkimit...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ylli - Bashkimi

BOROZANI/ Arkiv

20 Tetor, 2017 @18:46

Janë publikuar pesëshet startuese të Yllit dhe të Bashkimit. ...

TERMINET E XHIROS IV

Ylli-Bashkimi, nesër hap xhiron IV

19 Tetor, 2017 @14:52

Janë përcaktuar terminet për xhiron e katërt të Superligës së...

INFORMATORI NR 3 I SUPERLIGËS

Gjobë për trajnerin e Pejës dhe lojtarin e Yllit

17 Tetor, 2017 @15:40

Xhiroja e tretë ka përfunduar në Superligë, ndërsa pas...

PAS VETËM 3 XHIROVE

3 xhiro, vetëm një skuadër e pamposhtur

16 Tetor, 2017 @13:46

Pas vetëm tre xhirove të para në Superligë të Kosovës në...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga