Të gjitha lajmet

PAUL SCHOLES

Pranë punës si trajner

REUTERS/Arkiv

Pranë punës si trajner

11 Tetor, 2017 @23:35

Mesfushori legjendar i Manchester Unitedit, Paul Scholes, që ka lënë futbollin në vitin 2013, është pranë detyrës së parë të tij si trajner.

BBC Sports ka bërë të ditur se ai është intervistuar nga ekipi i Oldham Athletic, fans i të cilit është vetë Scholes.

Edhepse nga Oldham nuk kanë bërë të ditur asgjë, BBC Radio Manchester ka lajmëruar se 42 vjeçari ka qenë në intervistë me drejtuesit e ekipit që po kërkojnë një trajner pas largimit të John Sheridanit.

Oldham luan në League One (liga e tretë angleze) ndërsa aktualisht është duke u drejtuar nga trajneri i përkohshëm, Richie Wellens.

NË GJAKOVË

Vëllaznimi kërkon të merren masa ndaj referëve

Foto: prishtinafc.com

11 Tetor, 2017 @22:24

Skuadra e Vëllaznimit të Gjakovës, pas disfatës së sotme nga...

ISMET MUNISHI PAS NDESHJES

Munishi: Gjykimi është tendencioz

11 Tetor, 2017 @22:13

Trajneri i Vëllaznimit të Gjakovës, Ismet Munishi, pas disfatës...

MIREL JOSA PAS NDESHJES

Josa: Na duhet qetësia

11 Tetor, 2017 @22:10

Trajneri i Prishtinës, përkundër fitores së vështirë ndaj...

PRISHTINA-VËLLAZNIMI

Pas 3 xhirosh, Dallku kthen Prishtinën te fitorja

11 Tetor, 2017 @16:02

Në një ndeshje që ishte gati të përfundonte me barazim pa gola,...

DRENICA-VLLAZNIA

Visar Berisha vendos, e dyta me radhë për Drenicën

11 Tetor, 2017 @15:59

Drenica ka shënuar fitoren e dytë me radhë në Superligë, pas...

TREPÇA'89-BESA

John dhe Hasani shënojnë, 89shi fiton

11 Tetor, 2017 @15:52

Golashënuesi më i mirë i stinorit të kaluar, Oto John, me dy të...

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet e para: Prishtina-Vëllaznimi

11 Tetor, 2017 @13:41

Janë publikuar formacionet startuese të Prishtinës dhe...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

LËNDIMI I GJERMANIT

Mustafi do t’i mungojë Arsenalit

11 Tetor, 2017 @8:40

Qendërmbrojtësi me origjinë shqiptare i Arsenalit, Shkodran...

LËNDIMI I GJERMANIT

Mustafi do t’i mungojë Arsenalit

11 Tetor, 2017 @8:40

Qendërmbrojtësi me origjinë shqiptare i Arsenalit, Shkodran...

ARSENAL - BRIGHTON

21 vjetori i Wengerit festohet me fitore

1 Tetor, 2017 @14:49

Me fitore është festuar 21 vjetori i Arsene Wengerit si trajner i...

CHELSEA - CITY

De Bruyne ndëshkon ish-skuadrën, City lider

30 Shtator, 2017 @20:30

Në takimin më interesant të xhiros në Premier League, Manchester...

STOKE - SOUTHAMPTON

Shaqiri asiston, Stoke fiton

30 Shtator, 2017 @17:59

Në takimin e zhvilluar sot ndaj Southamptonit, produktiv për...

MANCHESTER UNITED - CRYSTAL PALACE

6x4, United nuk ndalet

30 Shtator, 2017 @17:56

Për herë të gjashtë këtë sezon, Manchester United ka arritur ta...

Të gjitha lajmet nga Premier League