Të gjitha lajmet

RROGAT / PAGAT E SELEKTORËVE NË BOTËROR

Prej 173 mijë deri në 4 milionë

Foto: DFB/fb

Prej 173 mijë deri në 4 milionë

10 Qershor, 2018 @15:04

Katër përfaqësueset që po llogariten si favorite për të triumfuar në Kampionatin Botëror Rusia 2018, i kanë edhe katër selektorët më të paguar nga të gjitha skuadrat pjesëmarrëse në Rusi.

Primatin e mban Joachim Low, selektori i Gjermanisë, që pagën vjetore e ka 4 milionë euro, ndërsa menjëherë pas tij renditet Didier Deschamps i Francës, me 3.65 milionë euro rrogë vjetore.

KLIKO dhe SHIKO: ORARI DHE TË GJITHA NDESHJET E “RUSSIA 2018”

Selektori i Brazilit, Tite, ka rrogë të njejtë sikurse Deschamps, derisa i katërti është Julen Lopetegui i Spanjës me 3.12 milionë euro rrogë vjetore.

Më së paku i paguar është selektori i Senegalit, Aliou Cisse. Ai merr 173 mijë euro në vjet për punën e njejtë si 31 të tjerët që renditen mbi të dhe kanë arritur të sigurojnë Botërorin.PAGAT VJETORE TË SELEKTORËVE PJESËMARRËS NË "RUSIA 2018":

1 Joachim LOW Gjermani 4 milionë euro
2 Didier DESHCAMPS Francë 3.65 milionë euro
3 TITE Brazil 3.65 milionë euro
4 Julen LOPETEGUI Spanjë 3.12 milionë euro
5 Stanislav CHERCHESOV Rusi 2.7 milionë euro
6 Fernando SANTOS Portugali 2.35 milionë euro
7 Carlos QUIEROZ Iran 2.1 milionë euro
8 Gareth SOUTHGATE Angli 2.1 milionë euro
9 Jorge SAMPAOLI Argjentinë 1.9 milionë euro
10 Oscar TABAREZ Uruguaj 1.73 milionë euro
11 Hector CUPER Egjipt 1.56 milionë euro
12 Jose PEKERMAN Kolumbi 1.56 milionë euro
13 Juan Antonio PIZZI Arabi Saudite 1.47 milionë euro
14 Bert van MARWIJK Australi 1.3 milionë euro
15 Ricardo GARECA Peru 1.2 milionë euro
16 Juan Carlos OSORIO Meksikë 1.13 milionë euro
17 Age HAREIDE Danimarkë 1.05 milionë euro
18 Roberto MARTINEZ Belgjikë 1.05 milionë euro
19 Akira NISHINO Japoni 950 mijë euro
20 Vladimir PETKOVIC Zvicër 870 mijë euro
21 Herve RENARD Marok 780 mijë euro
22 Heimir HALLGRIMSSON Islandë 690 mijë euro
23 Zlatko DALIC Kroaci 610 mijë euro
24 Gernot ROHR Nigeri 520 mijë euro
25 Janne ANDERSON Suedi 430 mijë euro
26 Shin TAE-YONG Kore Jugore 430 mijë euro
27 Hernan Dario GOMEZ Panama 430 mijë euro
28 Oscar RAMIREZ Kosta-Rikë 345 mijë euro
29 Nabil MAALOUL Tunis 345 mijë euro
30 Mladen KRSTAJIC Sërbi 345 mijë euro
31 Adam NAWALKA Poloni 260 mijë euro
32 Aliou CISSE Senegal 173 mijë euro

SPEKULIME

Shaqiri: S’mund të them asgjë

10 Qershor, 2018 @13:46

Pasi skuadra e tij, Stoke City, ra nga elita e futbollit anglez,...

LETRA E UEFA-së

Čeferin: Vokrri çelës i pranimit të Kosovës në UEFA

Fadil Vokrri duke parakaluar para ndeshjes së parë miqësore të Kosovës, para pranimit në UEFA e FIFA/ BOROZANI/ E. D.

9 Qershor, 2018 @18:50

Pak më parë edhe faqja zyrtare e UEFA-së ka plasuar lajmin për...

NDERIMET

FFK njofton për ceremoninë e varrimit të Vokrrit

9 Qershor, 2018 @14:20

Ditën e nesërme, më 10 qershor, do të bëhet ceremonia e varrimit...

DITË ZIE

Ndërroi jetë, Fadil Vokrri

BOROZANI/ E. D.

9 Qershor, 2018 @10:35

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) dhe legjenda e...

IN MEMORIAM

Biografia e shkurtër e Fadil Vokrrit

9 Qershor, 2018 @11:47

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri,...

ZYRTARE

Llapi emëron trajnerin e ri

8 Qershor, 2018 @22:24

Pasi e ngjiti me sukses Ferizajin në Superligë, Bylbyl Sokoli...

MIQËSORE

Pa fitues mes Shqipërisë e Bjellorusisë U21

Foto: FSHF

8 Qershor, 2018 @22:34

Pas fitores 3-2 pak ditë më parë, Shqipëria U21 sot ka luajtur...

JUVENTUS

Juventus zyrtarizon zëvendësuesin e Buffonit

8 Qershor, 2018 @17:07

Mattia Perin do të jetë zëvendësuesi i legjendës Buffon në...

SPURS

Kane nuk lëviz

8 Qershor, 2018 @17:00

Harry Kane do të mbetet te Spurs! Sulmuesi anglez ka nënshkruar...

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Gent Musa 17 vjeç zyrtarizohet te Llapi

Foto: KFLlapi/fb

8 Qershor, 2018 @13:41

Futbollisti i ri dhe që shihet si lojtar perspektiv, Gent Musa,...

EDVAN BAKAJ TE DRITA

Drita zyrtarizon portierin e deritashëm të Lirisë

BOROZANI/ A. P.

8 Qershor, 2018 @16:08

Drita nënshkruan edhe me portierin e deritashëm të Lirisë, Edvan...

PËRFORCIMI I RADHËS

Ardian Hoti te Llapi

Foto: KFKek/fb

7 Qershor, 2018 @16:16

I shpallur kampion në Ligë të Parë me KEK-un 2017/18 dhe siguroi...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Franz Beckenbauer - 1974

Fotot: GoogleImages/GettyImages/DPA

7 Qershor, 2018 @15:27

Edhe titulli i dytë i Gjermanisë Perëndimore do të vinte kundër...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Franz Beckenbauer - 1990

Foto: GoogleImages/Getty Images/

7 Qershor, 2018 @15:10

Ishulli i Korsikës, ndonëse është pjesë e Francës politikisht,...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Bobby Moore

Fotot: Getty Images/ Google Images/ Youtube

6 Qershor, 2018 @19:00

Ideja që zbuluesi është më i miri i asaj që ka zbuluar kishte...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Pele 3.0 - 1970

Foto: Getty Images/ Google Images

6 Qershor, 2018 @8:00

Brazili në Kupën e Botës si vendas kishin luajtur me fanella të...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Pele 2.0 - 1962

Pele dhe Vava, 1962. (Foto: Getty Images/ Google Images)

5 Qershor, 2018 @23:00

Futbolli olimpik i dedikohej më shumë futbollistëve amatorë,...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018