Të gjitha lajmet

NË STAMBOLL

Prej Interit te Besiktas

Prej Interit te Besiktas

11 Gusht, 2017 @13:09

Mbrojtësi agresiv 30 vjeçar nga Kili, Gary Medel, është lojtar i ri i Besiktasit të Stambollit.

Futbollisti që në tre vitet e fundit të karrierës së tij veshi fanellën e Interit sot ka arritur edhe marrëveshje formale me kampionin turk, ndërsa shpejt pritet të zyrtarizohet si lojtar i ri i skuadrës turke.

mede

Detajet e transferit të lojtarit prej Interit te Besiktas, thuhet të jenë 2.5 milionë euro dëmshpërblim, ndërsa lojtari do të merr kontratë 4 vjeçe.

Medel, praa se të luante në Inter, ka qenë pjesë e Cardiff Cityt në Premier Ligë, pastaj Sevillas në La Liga, ndërsa para se të arrinte në Europë, ka veshur fanellën e Boca Juniorsit dhe Universidad Catolicas nga Kili. Ai ka regjistruar 80 paraqitje me reprezentacionin e Kilit.

ARSENAL - LEICESTER

E nisin pa Sanchezin

11 Gusht, 2017 @12:41

Alexandre Lacazette dhe Sead Kolasinac mund të debtojnë sonte për...

NË TETOVË

Shkëndija e nis me derbi

Foto: kfshkendija.com

11 Gusht, 2017 @12:37

Liga e Parë e Maqedonisë në futboll nis nesër me derbin e madh...

KOMUNIKATË NGA ANFIELD

Liverpool i vendosur

11 Gusht, 2017 @12:00

Një ditë para ndeshjes së parë të stinorit të ri të Premier...

MIQËSORE NË DRENAS

Prova gjenerale e Feronikelit, sot

11 Gusht, 2017 @10:54

Dy herë kampioni i Kosovës, Feronikeli, ka bërë të ditur se sot...

NURUDEEN ORELESI

Vllaznia zyrtarizon Orelesin e Skënderbeut

11 Gusht, 2017 @10:03

Skuadra e Vllaznisë së Shkodrës ka zyrtarizuar mesfushorin me...

SUPERKUPA E KOSOVËS 2017

Çmimet e biletave për ndeshjen e Superkupës së Kosovës

Pamje nga Superkupa e vitit të kaluar, kur Prishtina mposhti Feronikelin në Pejë/ Foto: prishtinafc.com

10 Gusht, 2017 @15:45

FFK dhe Lidhja Rajonale e Futbollit të Gjilanit përmes një...

SULMUESI I RI

Shend Kelmendi zyrtarizohet, nënshkruan 3 vjet më Skënderbeun

10 Gusht, 2017 @15:33

Lojtari i deridjeshëm i Prishtinës, që mbeti pa ekip në muajin...

FIFA RANKING, GUSHT 2017

Kuqezinjtë s’lëvizin nga vendi

10 Gusht, 2017 @15:23

Kombëtarja shqiptare në futboll nuk ka lëvizur nga pozita e saj...

FIFA RANKING, GUSHT 2017

Edhe një rënie e Kosovës në FIFA

10 Gusht, 2017 @15:12

Sot FIFA ka publikuar renditjen e radhës mujore për ekipet...

NË TIRANË

Partizani me mesfushor nga Panama!

10 Gusht, 2017 @14:53

Skuadra e Partizanit të Tiranës ka zyrtarizuar lojtarin e ri të...

ANALIZË

Nga Anglia deri në Itali, top 5 ndeshjet e javës

3 Nëntor, 2017 @16:22

1. Leipzig – Hannover 96 (e shtunë, ora 3e30) Tri humbje radhazi...

MILAN - JUVENTUS

Higuain në formë, Juve fiton derbin

Foto: UCL

28 Tetor, 2017 @20:00

Me 2 gola të Gonzalo Higuainit, Juventusi e ka fituar derbin e...

ANALIZË

5 për fundjavë!

Foto: O.K/Borozani

28 Tetor, 2017 @9:00

1. Manchester United – Tottenham (e shtunë, ora 1e30) Problemet e...

CHIEVO-MILAN

Pas 5 ndeshjeve, Milan i kthehet fitores me goleadë

Foto: ACMilan/ Twitter

25 Tetor, 2017 @23:01

Rossonerët i janë kthyer fitores pas 5 ndeshjeve pa fitore, që...

GENOA-NAPOLI

Hysaj me Napolin, kthejnë lidershipin

Foto: napoli.it

25 Tetor, 2017 @22:39

Napoli i Elsied Hysajt, ka mposhtur Genoan sonte në kuadër të...

Të gjitha lajmet nga Serie A