Të gjitha lajmet

CALEB EKUBAN

Prej Partizanit, në Leeds United

Prej Partizanit, në Leeds United

12 Korrik, 2017 @8:19

Futbollisti që luajti si huazim te Partizani i Tiranës në stinorin e kaluar dhe shënoi 17 gola në Kategorinë Superiore, Caleb Ekuban, është lojtar i ri i ekipit me emër anglez, Leeds United.

Leeds ka zyrtarizuar Ekubanin, ndërsa 23 vjeçari vjen aty si lojtar me karton nga Chievo Verona, që e ka pasur deri më tash në pronësi lojtarin.

Ekuban, edhepse është me shtetësi ganeze, ai është lindur dhe rritur në Itali, ndërsa Chievo atë e ka huauzar për çdo stinor, deri tash, kur anglezët e blenë.

Ek

PARA NDESHJES

Gjoka: Kemi besim

12 Korrik, 2017 @8:09

Trajneri i Kukësit, Ernest Gjoka, në konferencën për shtyp para...

KAPITENI I UNITEDIT

Kapiteni i ri, Carrick

Michael Carrick emërohet kapiten i ri i Manchester Unitedit, pas largimit të Wayne Rooneyt nga ekipi.

12 Korrik, 2017 @8:02

Manchester United ka emëruar kapitenin e ri të ekipit, pas largimit...

ADNAN JANUZAJ

Sociedad blen Januzajn

12 Korrik, 2017 @7:53

Ekipi spanjoll, Real Sociedad, ka bërë ofertë prej 9.8 milionë...

MARIANO FERREIRA

Mariano lë Sevillën për Galatasarayin

12 Korrik, 2017 @7:48

Për krahun e djathtë të Sevillës, Mariano Ferreira, Galatasaray...

S'LËVIZ

Donnarumma vazhdon me Milanin

11 Korrik, 2017 @19:42

Portieri i shumë përfolur sivjet në tregun veror, ka mbetur te...

DOUGLAS COSTA

Nesër në teste mjekësore te Juventus

11 Korrik, 2017 @14:47

Futbollisti i Bayern Munchenit, Douglas Costa, shpejt pritet të...

SKËNDERBEU

Sonte nisen për Kazakistan

11 Korrik, 2017 @14:27

Skënderbeu ka zhvilluar stërvitjet e fundit sot në Gongoren...

JAMES RODRIGUEZ

Zyrtare: James te Bayern

11 Korrik, 2017 @12:41

Derisa emri i tij përflitej si një kalim i mundshëm në Premier...

ARSENAL

Wenger: Sanchez s’ka kërkuar të largohet

11 Korrik, 2017 @10:25

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, i ka bërë të ditur mediave se...

RAUNDI II KUALIFIKUES

4 duele sot

11 Korrik, 2017 @10:08

Katër duelet e para të kualifikimeve të raundit të dytë të...

NË VLORË

Flamurtari sjell shkupjanin Muarem

Muarem Muarem, duke nënshkruar për Flamurtarin/ Foto: FCFlamurtari/fb

11 Dhjetor, 2017 @10:34

Skuadra e Flamurtarit të Vlorës ka zyrtarizuar sot përforcimin e...

LAÇI-SKËNDERBEU

Uzuni njofton me humbje Skënderbeun

10 Dhjetor, 2017 @14:57

Sulmuesi i Laçit, Myrto Uzuni, ka shënuar golin e vetëm të...

SKËNDERBEU-KUKËSI

Taku e James me gola, Skënderbeu fiton derbin

2 Dhjetor, 2017 @18:56

Përballja derbi e xhiros në Kategorinë Superiore ndërmjet...

NË SHQIPËRI

Superiorja s’pushon përkundër reshjeve

1 Dhjetor, 2017 @14:08

Federata e Futbollit të Shqipërisë (FSHF) është rakorduar me...

TERMINET E XHIROS XIII

Derbi i Superiores të shtunën

30 Nëntor, 2017 @13:04

FSHF ka përcaktuar terminet e ndeshjeve të xhiros së XIII të...

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore