Të gjitha lajmet

PRISHTINA - FENIKS @ GAME 2

Prishtina fiton, barazohet seria

Prishtina fiton, barazohet seria

19 Maj, 2017 @11:35

Prishtina Futsal
Feniks Futsal
Prishtina Futsal 4 : 3 Feniks Futsal
Alibegu (2), Mejzini

Pallati i Rinisë dhe Sporteve - Prishtinë

Pas fitores në ndeshjen e parë në Drenas, Feniksi është mposhtur në ndeshjen e dytë ndaj Prishtinës në kryeyqytet, duke bërë kështu që seria gjysmëfinale mes skuadrave të barazohet në 1-1.

Takimi i zhvilluar në kryqytet u mbyll me rezultat 4-3 në të mirë të vendasve, ndërsa skuadra që kalon në finale do të përcaktohet pas takimit të tretë që zhvillohet në Drenas.

SKEMA PLAY OFF

Ndeshja e tretë luhet të hënën (22 maj) në Drenas, ndërsa në finale skuadra që e fiton këtë takim do të ndeshet me Liburnin.

 

LEICESTER-TOTTENHAM

Kanë në krye, Tottenham mposht ish-kampionin

Fotografitë: premierleague.com

18 Maj, 2017 @21:51

Sulmuesi i reprezentacionit të Anglisë, Harry Kane, ka shënuar 4...

NË SUEDI

Shkëlqim Pacolli zyrtarizohet nga Linkoping

18 Maj, 2017 @21:42

Futbollisti që ka qenë kapiten i përfaqësueses U21 të Kosovës,...

LIGA E DYTË

Bashkimi Koretin ngjitet në Ligën e Parë!

18 Maj, 2017 @19:01

Pas fitores së thellë me rezultat 0-7 ndaj skuadrës së Kaolinit,...

KOLUMNE

Jamesi për Pogbën

18 Maj, 2017 @11:23

Jo, nuk është ide shkëmbimi. Kalim i James Rodriguez në...

MUNGESA

3 ndeshje moslojë për Papuqin

BOROZANI/ A. P.

18 Maj, 2017 @9:36

Komisioni Disciplinor i shkallës së parë të FFK-së e ka dënuar...

DEÇANI-RAMIZSADIKU

Deçani përshëndetet nga Liga e Parë

18 Maj, 2017 @8:21

Me humbjen e fundit ndaj Ramiz Sadikut, në ndeshjen e zhvilluar dje,...

GAME 2: LIBURNI - FENIKSI

Feniksi, kampion i Kosovës!

BOROZANI / V.B

30 Maj, 2018 @22:12

Pas fitores në ndeshjen e parë në Drenas, skuadra e Feniksit ka...

GAME 1: FENIKSI - LIBURNI

Feniksi fiton duelin e parë final

Foto: FC Feniks Drenas (Facebook)

26 Maj, 2018 @15:09

Në takimin e parë final të Play Off-it të Superligës së...

PLAY OFF

Përcaktohen finalistët në Play Off-in e futsallit

23 Maj, 2018 @11:13

Pasi i fituan ndeshjet e para në shtëpi, Feniksi e Liburni kaluan...

PUBLIKOHEN DATAT

Afati kalimtar dhe stinori i ri

BOROZANI/ D. S.

21 Maj, 2018 @12:18

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot se...

GAME 1: LIBURNI - BESA

Liburni triumfon në duelin e parë

BOROZANI/ G. P.

17 Maj, 2018 @21:37

Skuadra nga Gjakova, Liburni, ka arritur të shënojë fitore në...

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga