Të gjitha lajmet

FLAMURTARI - PRISHTINA

Prishtina fiton derbin e kryeqytetit, vazhdon ndjekjen e kreut

Foto: FC Prishtina

Prishtina fiton derbin e kryeqytetit, vazhdon ndjekjen e kreut

9 Prill, 2018 @14:53

Flamurtari
Prishtina
Flamurtari 0 : 2 Prishtina
Jamal ARAGO 14', Basit KHALID 87'

Stadiumi "Xhemajl Ibishi", Prishtinë
Prishtina fiton derbin e kryeqytetit, vazhdon ndjekjen e kreut
Prishtina fiton derbin e kryeqytetit, vazhdon ndjekjen e kreut

Në derbin e kryeqytetit dhe njëkohësisht ndeshjen përmbyllëse të xhiros së XXVI në Superligën e Kosovës në futboll, skuadra e Prishtinës e ka mposhtur Flamurtarin me rezultat 0-2.

Flamurtari vs Prishtina

Goli i epërsisë për Prishtinën u shënua nga Jamal Arago në minutën e 14’ të ndeshjes, gol i cili erdhi pas një goditje të lojtarit në fjalë nga afro 16 metra, ndërsa gola të tjerë në pjesën e parë nuk pati.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Gjatë pjesës së dytë, vendasit nuk u dorëzuan deri në fund dhe tentuan gjetjen e barazimit duke inkuadruar edhe lojtarë me tipare sulmuese nga banka rezervë, mirëpo Prishtina nuk lejoi befasi dhe reagoi në anën tjetër me golin e sigurisë. Ishte Basit Khalid ai që shënoi për 0-2 pas asistimit nga Ahmed Januzi dhe dilema e fituesit u mbyll përfundimisht.

Flamurtari vs Prishtina

Kjo fitore bën që Prishtina ta vazhdojë ndjekjen e kreut, i cili momentalisht okupohet nga Drita, derisa Flamurtari mbetet edhe më tutje në zonën e rrezikshme.

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Flamurtari - Prishtina

9 Prill, 2018 @12:55

Janë publikuar 11shet startuese të Flamurtarit dhe të Prishtinës:...

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Luksemburgu U16 mposht Kosovën U16

Foto: FFK

8 Prill, 2018 @21:05

Kosova U16 sot ka zhvilluar edhe ndeshjen e tretë dhe të fundit në...

BALLKANI-RAHOVECI

Ballkani fiton, pranë kreut

8 Prill, 2018 @15:20

Fitore tepër e rëndësishme për Ballkanin e Suharekës sot, në...

LLAPI-GJILANI

Daku kthen Llapin te fitorja

Foto: KF Llapi/fb

8 Prill, 2018 @15:01

Pas dy barazimeve radhazi, skuadra e Llapit i është rikthyer...

VËLLAZNIMI-DRENICA

Vula vulos, Vëllaznimi fiton

8 Prill, 2018 @14:58

Një gol i shënuar nga sulmuesi i Vëllaznimit, Lekë Vula, në...

VEDAT MURIQI

Muriqi afron Rizen drejt Superligës

8 Prill, 2018 @12:57

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar...

FERONIKELI - LIRIA

Pa gola në Drenas, por Liria ngjitet

BOROZANI / A.P

21 Prill, 2018 @15:58

Në takimin e zhvilluar në Drenas mes Feronikelit dhe Lirisë,...

GJILANI - TREPÇA '89

Kampioni mposhtet në Gjilan

21 Prill, 2018 @15:53

Me rezultat 2-0 u mbyll njëra nga dy ndeshjet e para të xhiros së...

JAVA XXVIII

Dy ndeshje nga Superliga

BOROZANI / A.P

21 Prill, 2018 @9:04

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen dy ndeshje nga Superliga e...

KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi jashtë Evropës, edhe nëse e fiton Kupën

Foto: B.B

19 Prill, 2018 @16:40

Pas kualifikimit në finalen e Kupës së Kosovës, një lajm aspak i...

DUELI FINAL, I EKIPEVE QË LUAJTËN 24 VITE MË PARË

Finalja Prishtina-Vëllaznimi, pas 24 vitesh!

Foto: prishtinafc.com

19 Prill, 2018 @7:05

Janë bërë plotë 24 vite prej se për herë të fundit në finale...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga